POLECAMY

Peelingi grubo- i drobnoziarniste oraz enzymatyczne i myjące

Na półkach sklepowych mamy do wyboru peelingi grubo- i drobnoziarniste oraz peelingi enzymatyczne – bardzo delikatne. Zanim się na jakiś zdecydujemy powinnyśmy pamiętać, że nie każdy peeling będzie dla nas odpowiedni.
Peelingi grubo- i drobnoziarniste oraz enzymatyczne i myjące

Peeling polega na usunięciu martwego naskórka i pobudzenia skóry do wytworzenia nowego. - Peelingi należy dobierać w zależności od kondycji skóry. Peelingi gruboziarniste przeznaczone są dla grubej lub szorstkiej skóry (np. na pośladkach, nogach, łokciach, kolanach). Drobnoziarniste stosuje się na cieńszą skórę, tj. biust, dekolt. Po dobraniu odpowiedniego peelingu ważny jest też nacisk z jakim wciera się peeling (mocniej przy grubszych partiach, lżej przy cieńszych). – mówi Patrycja Wołowik, masażystka i fizjoterapeutka z warszawskiej Ambasady Urody.

Gruboziarniste peelingi

Peelingi gruboziarniste warstwę trącą zazwyczaj zawdzięczają mielonym pestkom i skorupkom owoców, choć popularne są również te z kryształkami cukru i soli. Grube ziarenka złuszczają zrogowaciałą skórę na stopach, czy łokciach.

Przeznaczone są w zasadzie do całego ciała, a szczególnie bioder, pośladków, ud i brzucha – miejsc najchętniej atakowanych przez cellulit. Taki peeling nie tylko ściera naskórek, lecz przede wszystkim poprawia krążenie, oczyszcza z toksyn i pomaga rozbijać chorą tkankę tłuszczową.

Zobacz także: Peeling do skóry głowy

Dodatkowym atutem tego typu peelingu jest to, że przyjemnie „drapie”, masuje podczas stosowania, co daje efekt odprężający.

Ostrożność przy stosowaniu tego rodzaju peelingu powinny zachować osoby ze skłonnością do pękających naczynek i delikatnej skórze. Zbytnie podrażnienie może prowadzić nawet do lekkich zmian pokrzywkowych.

Drobnoziarniste peelingi

Peelingi drobnoziarniste przeznaczone do delikatnych partii ciała zazwyczaj zawierają dodatkowe substancje delikatnie złuszczające takie jak np. kwasy owocowe, czy granulki ścierające z jojoba - o regularnych, okrągłych kształtach, dzięki którym w sposób delikatny usuwają martwe komórki z powierzchni naskórka.

Peelingi myjące

Ten typ produktu jest bardzo wygodny ponieważ pozwala na swobodne stosowanie niemal codziennie. Wygodna formuła zastępuje żel do mycia ciała. Peelingi myjące wzbogacone są o składniki oczyszczające skórę i zmiękczające. Idealnie nadają się dla osób które używają samoopalaczy, ponieważ regularne, delikatne złuszczanie zapobiega powstawaniu plam po samoopalaczu. Jak również dla tych stosujących codziennie kosmetyki wyszczuplające.

Zobacz także: Jak pielęgnować tłustą cerę

Konsultacje:
AMBASADA URODY
ul. Wilcza 9a
00-538 Warszawa
tel/fax (22) 621 58 69
tel. kom. 0 606 90 90 09
salon@ambasadaurody.pl
www.ambasadaurody.pl"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)