Olejek różany

Długa kąpiel przy blasku świec w otoczeniu aromatu różanego ogrodu, a po niej odprężający i regenerujący zmęczone ciało masaż, to często nasze marzenie po męczącym dniu pracy. Jego spełnienie leży dziś w zasięgu naszej ręki – dzięki nowemu produktowi firmy Organique – Bath & Massage Oil „Rose Tree”.
/ 25.09.2007 08:37

Długa kąpiel przy blasku świec w otoczeniu aromatu różanego ogrodu, a po niej odprężający i regenerujący zmęczone ciało masaż, to często nasze marzenie po męczącym dniu pracy. Jego spełnienie leży dziś w zasięgu naszej ręki – dzięki nowemu produktowi firmy Organique – Bath & Massage Oil „Rose Tree”.

Uzyskiwany z płatków róż olejek to jeden z najwcześniejszych, a zarazem najdroższych specyfików kosmetycznych – potrzeba aż 4 ton płatków by powstał kilogram magicznego olejku. Drzewa różane są dziś uprawiane w wielu częściach świata, jednakże ich prawdziwa ojczyzna, a zarazem pierwszy ośrodek uprawy, to ogrody Persji, Smerii i Mezopotamii. Róża była ulubionym pachnidłem Dalekiego Wschodu – podziwiano jednak nie tylko jej słodki zapach. Od najwcześniejszych lat odkrywano i wykorzystywano z powodzeniem jej lecznicze i kosmetyczne właściwości.

Cierpiąca na bezsenność Kleopatra napełniała poduszki płatkami róż, co miało zapewnić jej dobry sen i piękne marzenia. Rzeczywiście – już dawno odkryto, że aromat różany łagodzi bezsenność i senne koszmary. Jego moc daje zarówno odprężenie dla ciała, jak i ukojenie dla zmysłów – kąpiel w otoczeniu różanego aromatu ma działanie uspakajające, antydepresyjne i antystresowe, przeciwdziała napięciom nerwowym, jednocześnie lekko ożywiając i pobudzając zmysły. Wyciąg z płatków róż stał się jednym z najważniejszych składników w kosmetologii – dodawany jest do wielu kosmetyków pielęgnujących skórę. Szczególnie ożywczo działa na zmęczoną cerę – ochładza ją, zmiękcza, oczyszcza i regeneruje. Docierając do naczyń znajdujących się pod samą skórą tonizuje je i lekko ściąga – doskonale nadaje się więc do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej, zwłaszcza u osób starszych. Znacząco łagodzi objawy pękających naczynek, pomaga także leczyć wszelkie podrażnienia. Kąpiel lub masaż z wykorzystaniem olejku różanego ma również działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, pomaga zwalczać wewnętrzne i zewnętrzne infekcje.
Masaż lub kąpiel z olejkiem różanym „Rose Tree” pobudzi krążenie powierzchniowe krwi i rozgrzeje zmęczone mięśnie. Ma magiczną moc łagodzenia bólów głowy – przyniesie ulgę w długich i uciążliwych migrenach. Doskonale sprawdzi się zimą, kiedy brak nam słońca i cierpimy na zimowe obniżenie nastroju. Różany zapach jest także znanym afrodyzjakiem. W starożytności róża poświęcona była bogini miłości Wenus – na jej płatkach klęczała Kleopatra gdy uwodziła Antoniusza. Bath & Massage Oil „Rose Tree” może więc stać się wyjątkowym dodatkiem do romantycznego wieczoru.

Bath & Massage Oil „Rosee Tree”, producent: Organique, poj. 200ml, cena sugerowana 45- 50 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/13.11.2008 22:05
Witam, artykul mily, ale produkt nie pasuje." Rose Tree" to "drzewo rozane", a to zupelnie co innego. Pozdrawiam, Katarzyna