Olejek do masażu - test

Chcesz podnieść temperaturę w swoim związku? Zmysłowy masaż to idealny pomysł, nie tylko na walentynkowy wieczór. Testujemy olejki do masażu.
Małgorzata Machnicka / 08.02.2010 16:09
Zanim wybierzesz olejek na wieczór we dwoje, poznaj preferencje zapachowe swojego faceta (trafiony zapach to połowa sukcesu!). Wyklucz te antycellulitowe (faceci nie mają tej przypadłości, poza tym ma być romantycznie, a nie praktycznie). Podczas masażu nie przesadź z ilością olejku – powinien zapewniać dłoniom delikatny poślizg, a nie rozlewać się dookoła.

Co warto wiedzieć o olejkach do masażu?

Masaż z użyciem olejków pobudza nie tylko zmysł dotyku. Kosmetyki zawierające olejki eteryczne mają działanie aromaterapeutyczne, a ich zapach jest bardziej subtelny niż zapach kosmetyków stworzonych na bazie syntetycznych składników. Dodatkowo zawarte w nich naturalne oleje roślinne (tłoczone na zimno) są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki temu świetnie koją, odżywiają i nawilżają skórę. Ponieważ mają działanie lekko tonizujące, nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Ich aplikacja w połączeniu z masażem daje dużo lepsze rezultaty. Olejki możesz też wykorzystać do kąpieli (także tej we dwoje) – wystarczy niewielka ilość, aby zmiękczyć wodę i nadać jej piękny zapach.

Na podstawie artykułu w magazynie Uroda
Testowały: Magda Błaszczak, Ewelina Kawaler, Alicja Klarkowska, Marzena Płocka, Agata Warda

Więcej o pielęgnacji ciała: