POLECAMY

Tajniki nocnej pielęgnacji

Noc to najlepszy czas na regenerację. Właśnie wtedy Twój organizm może się skupić na odnowie. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby w pełni to wykorzystać.
Tajniki nocnej pielęgnacji fot. Fotolia
W ciągu dnia skóra broni się przed wieloma szkodliwymi czynnikami, zaś noc to czas jej odnowy.

Dlatego tak ważne jest używanie kosmetyków pielęgnacyjnych dostosowanych do pory dnia.

Naukowcy twierdzą, że powinniśmy spać od 6 do 8 godzin - wtedy wypoczynek jest najbardziej wartościowy. Jednak, gdy Ty odpoczywasz i smacznie sobie śpisz, Twoja skóra intensywnie pracuje. W nocy podział komórek jest dziesięć razy szybszy niż w ciągu dnia. Największe procesy regeneracyjne zachodzą między 2 a 5 rano, gdy skóra jest dobrze ukrwiona i łatwiej jest jej usuwać toksyny. Nocą osłabione są też mechanizmy obronne skóry, co ma swoje dobre strony, bo dzięki temu składniki kosmetyków mają szansę wniknąć głębiej. Niestety coś za coś - gdy skóra zajęta jest procesami regeneracyjnymi, spada poziom jej nawilżenia. Stąd konieczność używania wieczorem kosmetyków silnie nawilżających. To sprawi, że rano będziesz wyglądać na świeżą i wypoczętą.

Niezwykle ważne jest też to, aby położyć się spać zrelaksowaną. Dlaczego? Bo, gdy organizm jest zestresowany, to procesy odnowy są zaburzone. Dlatego przed pójściem spać, weź aromatyczną kąpiel, a na twarz nałóż głęboko nawilżający krem do twarzy o przyjemnej nucie zapachowej. Gdy tak zrobisz, rano obudzisz się jeszcze piękniejsza.SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)