POLECAMY

Neos Acne – kuracja skóry łojotokowej

Firma Neoglis proponuje nowy, czterostopniowy program pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej!
Neos Acne – kuracja skóry łojotokowej
Cera tłusta charakteryzuje się nadprodukcją sebum przez gruczoły łojowe, co sprawia, że jest błyszcząca i szara. Często także towarzyszy jej trądzik oraz rozszerzone pory. Choć najczęściej pojawia się u nastolatków, zdarza się, że występuje także u osób dorosłych.

Pielęgnacja tłustej skóry powinna skupiać się na regulacji czynności gruczołów łojowych. Nie można jednak zapominać o jej właściwym nawilżaniu i regeneracji. W leczeniu skóry tłustej i trądzikowej szerokie zastosowanie mają kwasy AKA, AHA i BHA. Wszystkie je możemy znaleźć w profesjonalnej kuracji skóry łojotokowej i trądzikowej firmy Neoglis – Neos Acne. Zabieg jest dostępny w ofercie wyłącznego, oficjalnego dystrybutora dermokosmetyków Neoglis – Enzo Beauty.

W skład zabiegu wchodzą cztery preparaty, które stosowane są na poszczególnych etapach kuracji.

Neos Acne Regular
– profesjonalny żel o działaniu mikrozłuszczającym. Aktywne składniki żelu to kwas azelainowy, który zmniejsza i reguluje produkcję łoju oraz działa przeciwzaskórnikowo; kwas pirogronowy o szerokim działaniu antymikrobowym; kwas salicylowy o zdolności wnikania w głąb skóry, oczyszcza pory, zapobiega tworzeniu się wyprysków. Dodatkowym składnikiem preparatu jest aktywna proteaza w środowisku kwaśnym o działaniu wygładzającym i ujędrniającym.

Grugi etap zabiegu – maseczka Balance, której zadaniem jest wzmocnienie efektu uzyskanego za pomocą Neos Acne Regular. Wyrównuje ona florę bakteryjną oraz redukuje produkcję wolnych kwasów tłuszczowych, które drażnią skórę i prowokują powstawanie zaskórników. Maseczka zawiera kwas migdałowy, który wpływa na procesy metaboliczne i jakość górnej warstwy naskórka, zapobiega powstawaniu zaskórników i poprawia plastyczność skóry; kwas sebacynowy przywracający nawilżenie i równowagę lipidową górnej warstwy naskórka i minimalizujący objawy trądziku, oraz kwas azelainowy.

Neos Acne Calm – profesjonalny płyn o działaniu przeciwzapalnym, normalizującym, wzmaga końcowy efekt terapii i daje uczucie komfortu. Składniki preparatu to: kwas bosweliowy – hamujący nadmierne rogowacenie; olej z drzewa herbacianego – odkaża i oczyszcza skórę; witamina PP posiadająca właściwości antybiotyku o działaniu przeciwzapalnym.

Na zakończenie zabiegu stosowany jest profesjonalny krem – Modulator regulujący pracę gruczołów łojowych przy jednoczesnym intensywnym nawilżeniu skóry. Zawiera on: kwas glicyretynowy o właściwościach przeciwzapalnych, który ochrania cerę przed promieniowaniem UV i zapobiega starzeniu się skóry, alantoinę, nagietek i rumianek o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym oraz kompleks enzymatyczny regulujący poziom sebum i minimalizujący objawy trądziku.

Zaleca się serię od 5 do 10 zabiegów, w zależności od stanu skóry. Podczas zabiegów oraz po ich zakończeniu wskazane jest używanie kosmetyków z serii Aurea – Neoglis. Należą do nich: pianka Strongly Cleanse, krem Sebamin oraz maska oczyszczająca Sebamin Mask, a także serum z witaminą A – Neo A.

Ze względu na zawartość kwasów zabieg najlepiej wykonać od wczesnej do późnej jesieni lub wczesną wiosną.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)