Naturalne kosmetyki - dlaczego warto ich używać?

Na rynku jest mnóstwo kosmetyków, jednak kobiety coraz częściej szukają takich, które w swoim składzie mają wyłącznie naturalne składniki. Co się stało, że naturalne kosmetyki stały się ostatnio takie modne? Dlaczego warto ich używać?
/ 18.08.2015 21:08

Fot. Fotolia

Po pierwsze - bez chemii

Kosmetyki naturalne to połączenie najwyższej jakości surowych maseł i olejów roślinnych oraz wosków, będących najbardziej przyjaznymi emolientami, dających naturalne zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi. W tych kosmetykach składnikami aktywnymi są ekstrakty z roślin zielarskich o wielu cennych właściwościach pielęgnacyjnych. Dodatkowym plusem jest fakt, że kosmetyki te są w pełni zgodne z polityką „cruelty free”.

Polecamy: Naturalne kosmetyki - jak je rozpoznać?

Po drugie - bezpieczne dla każdego

Naturalne kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników.

Nie zawierają również surowców wytwarzanych z ropy naftowej lub jej pochodnych, a brak chemicznych konserwantów (jak parabeny, hydantoina, czy ostatnio ograniczony do użycia w produktach dla dzieci fenoksyetanol) sprawia, że są hypoalergiczne i bezpieczne dla każdego rodzaju skóry.

Po trzecie - przywracają skórze równowagę

Chyba już nikt z nas nie wierzy w kosmetyki, które po jednym użyciu sprawią, że skóra lub włosy wypięknieją. Kosmetyki, to nie czarodziejska różdżka, a pielęgnacja jest długofalowa, dlatego należy wybrać te, które w naturalny sposób przywracają skórze równowagę. Oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie skóry oraz włosów naturalnymi kosmetykami sprawi, że będziesz cieszyć się pięknym, ale co najważniejsze zdrowym wyglądem.

Polecamy: Kosmetyki naturalne i organiczne

Fot. Sylveco

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/26.08.2015 15:46
Przede wszystkim naturalne kosmetyki dobrze współdziałają z naszą skórą i są dla niej zdrowe. Ja już od kilku lat tylko takich używam, a moją sprawdzoną i ulubioną marką jest OrganicSeries.
/24.08.2015 14:43
Uwielbiam naturalne kosmetyki. Skóra odwdzięcza się jeśli stosujemy naturalne i dobre kosmetyki. Sylveco i Biolaven, to najlepsze kosmetyki na rynku, które dodatkowo są w normalnych cenach.
/20.08.2015 14:48
Naturalne kosmetyki to świetna sprawa! W końcu coś BEZ CHEMII!