Masło do ciała - Idealne do zimowej pielęgnacji

Zimą nasze ciało potrzebuje szczególnej troski, odpowiedniej dawki pielęgnacji. Niskie temperatury na zewnątrz, obniżona wilgotność w pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się staje się sucha, szorstka, swędzi i łuszczy się.
/ 14.10.2013 10:21

Zimą nasze ciało potrzebuje szczególnej troski, odpowiedniej dawki pielęgnacji. Niskie temperatury na zewnątrz, obniżona wilgotność w pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się staje się mało elastyczna, sucha, szorstka, swędzi i łuszczy się.

Masło do ciała - Idealne do zimowej pielęgnacji

Aby tego uniknąć, należy intensywnie nawilżać nasze ciało. A jakie kosmetyki będą do tego najlepsze? Zdecydowanie masła do ciała. Ich bogata receptura zapobiega wysuszaniu, uelastycznia, łagodzi podrażnienia, regeneruje.

Przeczytaj również: Jak sobie radzić z suchą i swędzącą skórą w sezonie grzewczym?

Masła do ciała z pewnością lepiej radzą sobie z problemami suchej skóry, niż tradycyjne balsamy czy mleczka do ciała, bowiem mają bardziej kremową konsystencję i zawierają więcej substancji odżywczych. Nie pozostawiają na skórze tłustej warstwy kosmetyku, a jedynie delikatną powłokę, która działa przez wiele godzin, natłuszczając, nawilżając i regenerując skórę. Kosmetyki w postaci masła są dużo bardziej skoncentrowane od balsamów, i mleczek, co z kolei powoduje, że ich działanie jest szybsze, a efekty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu.

Masła do ciała nie tylko troszczą się o nasze ciało, skutecznie je pielęgnując, ale także rozpieszczają nasze zmysły poprzez kuszący zapach, który towarzyszy nam przez wiele godzin. W zależności od naszych upodobań możemy delektować się zapachem wanilii, czekolady, migdałów, czy soczystych owoców

Regularne stosowanie tych kosmetyków daje uczucie wypielęgnowanej i jedwabiście gładkiej skóry, zapewniając uczucie komfortu. Warto stosować je właśnie w okresie jesienno-zimowym, gdy skóra całego ciała potrzebuje intensywnego nawilżania.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)