POLECAMY

Maseczki domowe - z czego je komponować?

Maseczki domowe możesz tworzyć z dowolnych składników. Nie bój się eksperymentować. Przygotowując maseczki domowe szybko sprawdzisz, które składniki najlepiej działają na Twoją skórę. Możesz mieć też pewność, że na pewno żaden z naturalnych składników nie zaszkodzi Twojej skórze.
Maseczki domowe - z czego je komponować?

Dzięki maseczkom w sposób naturalny możesz polepszyć stan swojej cery, sprawić, by była ona gładsza, bardziej elastyczna, nawilżona i zrelaksowana. Od razu poczujesz się młodziej!

Zobacz także: Jak zrobić mydło?

Podstawowy składnik maseczki

Bazą większości maseczek jest środek wiążący składniki – mogą to być płatki owsiane, mąka owsiana, otręby żytnie lub pszenne, skrobia ziemniaczana, proszek białej albo niebieskiej gliny. Do tego dodaje się żółtko i odrobinę oliwy z oliwek (jeśli cera jest sucha lub normalna) albo białko jajka (jeśli cera jest tłusta).

Dodatki do maseczki

Następnie bazę łączy się z różnymi tartymi owocami lub warzywami – wybieramy te najzdrowsze i najbardziej dorodne. Możemy również dodać do bazy różnego rodzaju napary ziołowe.

Aby zwiększyć działanie maseczki, można do niej dodawać oleiste roztwory witamin A, D, E lub witamin z grupy B – z tym jednakże nie należy przesadzać – mniej więcej po 10 maseczkach z dodatkiem witamin, trzeba zrobić 2-3 – miesięczną przerwę stosując w tym czasie maseczki wyłącznie ze składników naturalnych.

Zobacz także: Krem przeciwzmarszczkowy - jak go przygotować?

źródło: Irena Radwańska, Zdrowie i uroda, wyd. PRINTEX

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)