Lancome Golden Hat Foundation - kolekcja

Stworzona, aby wesprzeć fundację aktorki Kate Winslet.
/ 22.11.2011 15:52

Marka Lancôme postanwiła w tym roku zrobić coś wyjątkowego dla Golden Hat Foundation, którą założyła Kate Winslet. Z tej okazji stworzyła specjalną kolekcję makijażu, przygotowaną we współpracy z aktorką.

Celem fundacji jest walka z autyzmem oraz usuwanie lub zmniejszanie barier dla dzieci autystycznych. Działania fundacji są ukierunkowane na uczenie dzieci autystycznych komunikacji ze światem zewnętrznym oraz na zapewnienie im nauki, szkolenia zawodowego, form aktywności i rekreacji dostosowanych do ich niepełnosprawności.

Fundacja Golden Hat Foundation została założona przez Kate Winslet w następstwie przygotowanej przez nią narracji do islandzkiego filmu dokumentalnego "A mother’s courage: Talking Back to Autism" (znanego również pod tytułem " The Sunshine Boy") opowiadającego historię chłopca autystycznego. Poruszona tą historią postanowiła bardziej się zaangażować, przygotowując projekt książki (która ukaże się w najbliższych miesiącach), w której zostały zebrane autoportrety w kapeluszu symbolizującym fundację blisko stu znanych osób ze świata artystycznego i filmowego. Cel: zbieranie środków. Następnie założyła swoją własną fundację, której nazwa nawiązuje do tytułu wiersza ("The Golden Hat") napisanego przez Keli Thorsteinssona, chłopca będącego bohaterem filmu dokumentalnego.

Pragnąc wesprzeć Kate Winslet w jej przedsięwzięciu, Lancôme opracowała wraz z nią kolekcję makijażu w limitowanej edycji, która dostępna będzie w 100 wybranych perfumeriach w Polsce. Marka zobowiązuje się do przekazania kwoty co najmniej 150.000 euro na rzecz fundacji Golden Hat Foundation uzyskanej ze sprzedaży kolekcji.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)