Kuracja antycellulitowa

Gama preparatów KURACJA ANTYCELLULITOWA marki TOŁPA® została wzbogacona o kolejny produkt do pielęgnacji ciała: ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC drenująco-wyszczuplający.
Gama preparatów KURACJA ANTYCELLULITOWA marki TOŁPA® została wzbogacona o kolejny produkt do pielęgnacji ciała: ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC drenująco-wyszczuplający.

Preparat przeznaczony jest do intensywnej pielęgnacji ciała na obszarach objętych cellulitem i narażonych na utratę jędrności. To specjalistyczny, hypoalergiczny dermokosmetyk o właściwościach pielęgnacyjnych, niwelujący niedoskonałości skóry. Lekka, nietłusta konsystencja gwarantuje szybkie wchłanianie i wysoki komfort użycia, a zawarte w składzie preparatówKuracja antycellulitowa naturalne składniki aktywne posiadają silne właściwości aktywizujące redukcję tkanki tłuszczowej, przyspieszające przemianę materii oraz usprawniające mikrocyrkulację i ułatwiające eliminację toksyn. Oprócz działania antycellulitowego produkt posiada silne właściwości wyszczuplające i modelujące sylwetkę oraz przyspieszające procesy regeneracji i odnowy naskórka.

Cellulit (cellulite) jest defektem kosmetyczno-dermatologicznym prowadzącym do zaburzeń w ukształtowaniu skóry okolicy brzucha, miednicy i kończyn dolnych. Zmiany te występują głównie u kobiet, dlatego określane są jako dystrofia typu kobiecego. Cellulit wywołany jest przez związane z płcią różnice w anatomii podskórnej tkanki tłuszczowej. Patogeneza zmian jest złożona. Uważa się, że na powstawanie cellulitu mają wpływ uwarunkowania hormonalne, zmiany w tkance łącznej i tłuszczowej oraz niewydolność żylna wraz z zaburzeniami mikrokrążenia i funkcji układu limfatycznego.
Główną przyczyną tworzenia się zmian o charakterze „pomarańczowej skórki” jest nadmiar estrogenów- wpływają na gorsze napięcie ścian żył oraz powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zwiększa ich przepuszczalność i może prowadzić do miejscowego obrzęku. Cellulit dotyczy przede wszystkim kobiet (85-98% populacji kobiet). Zmiany mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, w okresie ciąży oraz przed menopauzą. Cellulit tworzy się na udach, pośladkach, biodrach, brzuchu i ramionach. Zazwyczaj jest to nierówna, pofałdowana skóra, widoczne są też guzki i zgrubienia, które przy ucisku mogą powodować ból.

Czynniki sprzyjające rozwojowi cellulitu:
  • uwarunkowania genetyczne
  • czynniki hormonalne (hyperestrogenizm)
  • dieta z nadmiernym spożyciem węglowodanów i tłuszczów oraz soli
  • siedzący tryb życia, noszenie obcisłych ubrań i butów na wysokich obcasach
  • choroby współistniejące: cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia czy zaburzenia hormonalne
  • przyjmowane leki: estrogeny (antykoncepcja), leki antyhistaminowe i przeciwtarczycowe
Klinicznie wyróżnia się cztery stopnie rozwoju cellulitu znajdujące także wyraz w obrazie histopatologicznym. Stadia rozwoju cellulitu:
  • stadium 0: brak zewnętrznych objawów cellulitu
  • stadium I: nieregularne zgrubienia- objaw „pomarańczowej skórki” widoczny podczas ujęcia skóry w fałd bądź po założeniu „nogi na nogę”
  • stadium II: nierówna powierzchnia skóry widoczna po napięciu skóry
  • stadium III: nierówna powierzchnia skóry, obecne dołki i guzki. Cellulit widoczny w trakcie rozkurczu mięśni i w pozycji leżącej, wyglądem przypomina materac lub kalafior.
Diagnostyka:
Do metod diagnostycznych określających stopień zaawansowania zmian zaliczamy badanie ultrasonograficzne (USG) skóry i tkanki podskórnej, badanie mikrokrążenia skórnego (wideokapilaroskopia i pomiary ukrwienia technika laserową) oraz badanie termograficzne umożliwiające ocenę stopnia zaawansowania cellulitu poprzez rejestrację obniżenia temperatury powierzchni skóry w obszarach objętych zmianami.

Eliminacja cellulitu wymaga stosowania preparatów antycellulitowych, odpowiedniej diety oraz regularnych ćwiczeń fizycznych.

ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC przeznaczony jest dla osób poszukujących specjalistycznej pielęgnacji w walce z konkretnymi problemami skóry, jakimi są cellulit, utrata jędrności, zastój płynów oraz nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej. Produkt nie posiada sztucznych barwników i jest hypoalergiczny, toteż polecany jest osobom o wrażliwej i alergicznej skórze.

ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC to intensywna, skoncentrowana kuracja uderzeniowa niwelująca nagromadzoną tkanką tłuszczową, wygładzająca i ujędrniająca skórę, czyniąc ją jedwabiście gładką i napiętą. Zapewnia uczucie lekkości dzięki działaniu defiltrującemu. Zwalcza nagromadzenie płynów dając napięcie i elasyczność. Preparat stanowi doskonałą bazę do zabiegów antycellulitowych. W związku ze swoim intensywnym działaniem koncentrat przeznaczony jest do pielęgnacji skóry w nocy, ponieważ w tym czasie pobiera ona najwięcej składników aktywnych i działanie kosmetyku jest wówczas najbardziej efektywne.

SCHEMAT PRZEPROWADZANIA ZABIEGU DOMOWEGO:
Czas trwania kuracji: 4 tygodnie
Ilość zabiegów: 8 zabiegów
Częstotliwość: 2 razy w tygodniu z przerwą 2-3 dniową

Kurację należy powtarzać w zależności od potrzeb 2-4 razy w roku. Pomiędzy seriami zabiegów dla utrzymania efektów należy stosować wybrane preparaty pielęgnacyjne.

PEELING borowinowy do ciała ODNAWIAJĄCO-MODELUJĄCY
Na zwilżoną skórę nanieść peeling borowinowy i okrężnymi ruchami dokładnie rozsmarować, zaczynając od stóp w górę, aż do szyi. Po około 3-5 minutach dokładnie spłukać.

ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC drenująco-wyszczuplający
Powierzchnię ciała objętą cellulitem (uda, pośladki, biodra, brzuch, ramiona) spryskać preparatem, pozostawić do wchłonięcia. Koncentrat aplikować codziennie na noc przez okres trwania kuracji.

MASKA borowinowa do ciała WYSZCZUPLAJĄCO-MODELUJĄCA
Preparat nanieść na miejsca wymagające wyszczuplenia oraz z objawami cellulitu (uda, pośladki, biodra, brzuch, ramiona). Następnie dokładnie rozsmarować pozostawiając cienką warstwę (3mm) i owinąć ciało folią. Po 40 minutach dokładnie spłukać wodą. Preparat może być stosowany na całe ciało w celu odtoksycznienia skóry.

SERUM borowinowe do ciała WYSZCZUPLAJĄCO-LIFTINGUJĄCE
Po osuszeniu skóry zawartość 1-2 pompek preparatu nanieść na miejsca wymagające wyszczuplenia oraz z objawami cellulitu (uda, pośladki, biodra, brzuch, ramiona) i wmasować aż do wchłonięcia.

BALSAM borowinowy do ciała WYGŁADZAJĄCO-UJĘDRNIAJĄCY
Na pozostałe partie ciała nanieść balsam i wsmarować, aż do wchłonięcia. Balsam stosować codziennie.

Doskonałym uzupełnieniem kuracji jest ESENCJA borowinowa do kąpieli WYSZCZUPLAJĄCO-ODTOKSYCZNIAJĄCA do stosowania 2 razy w tygodniu, najlepiej wieczorem.

CHARAKTERYSTYKA NOWEGO PREPARATU Z LINII
KURACJA ANTYCELLULITOWA:

TOŁPA® ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC drenująco-wyszczuplający
intensywnie drenuje, zwalcza nagromadzony cellulit, redukuje nadmierne centymetry, odtoksycznia
200ml

Innowacyjny, intensywnie działający skoncentrowany preparat w postaci lekkiego płynu o barwie mocnej herbaty, zawierający: borowinę TOŁPA®, składniki antycellulitowe, drenujące, modelujące, ujędrniające i nawilżające oraz kompozycję olejków eterycznych nadającą preparatowi orzeźwiający, przyjemny zapach. Zadaniem preparatu jest usprawnienie przepływu krwi i limfy w tkance podskórnej, usuwanie nadmiaru płynów i odprowadzanie toksyn. Widoczne efekty to redukcja objawów cellulitu, wyraźne wygładzenie powierzchni skóry i jej nawilżenie. Po zastosowaniu skóra jest wyraźnie gładsza, silnie ujędrniona, elastyczna i naprężona oraz doskonale nawilżona. Systematyczne stosowanie preparatu pozwala na zniwelowane objawów cellulitu, wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki oraz eliminację uczucia ciężkości ciała.

PRODUKT HYPOALERGICZNY, BEZ SZTUCZNYCH BARWNIKÓW

WSKAZANIA:
rozrost tkanki tłuszczowej
cellulit I, II i III stopnia
nadmierne centymetry
nadmiar toksyn w komórkach skóry
zatrzymanie płynów w skórze
wspomagająco przy kuracjach odchudzających

ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC wyróżnia się:
wysoką specjalizacją ukierunkowaną na pielęgnację skóry uwzględniającą jej specyficzne potrzeby
połączeniem składników naturalnych o właściwościach pielęgnacyjnych, antycellulitowych i drenujących
naturalnością
skutecznością popartą badaniami
komfortową szybko wchłanialną konsystencją
wysokim bezpieczeństwem stosowania (produkt hypoalergiczny, dostosowany do potrzeb skóry wrażliwej)Kuracja antycellulitowa

DZIAŁANIE:
wyszczupla
działa antycellulitowo i drenująco
liftinguje, uelastycznia i nadaje sprężystości skórze
niweluje uczucie ciężkości ciała
usuwa nadmiar toksyn w komórkach skóry
wspomaga kuracje antycellulitowe i wyszczuplające
stanowi idealne dopełnienie diety i wysiłku fizycznego
nawilża i pielęgnuje skórę
stanowi doskonałe uzupełnienie domowych zabiegów wyszczuplających
wspomaga działanie innych preparatów KURACJI ANTYCELLULITOWEJ marki TOŁPA®

BADANIA KLINICZNE
ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC został przebadany w Katedrze i Klinice Dermatologii AM we Wrocławiu. Badania zostały przeprowadzone na grupie 30 osób z II i III stopniem zaawansowania cellulitu, pod kątem hypoalergiczności jak i użytkowym. Na podstawie przeprowadzonych badań, obserwacji i uwag uzyskanych od wszystkich osób objętych badaniem wykazano, że był dobrze tolerowany przez wszystkie badane osoby. Zaobserwowano u nich zmniejszenie obwodu uda oraz grubości fałdu tłuszczowego nawet o 2,5 cm. Nie odnotowano reakcji alergicznych ani podrażnienia w przeprowadzonych testach naskórkowych. Stwierdzono, że preparat ma właściwości ujędrniające i wygładzające, polepszając ogólny wygląd skóry. Doskonale nawilża naskórek. Posiada właściwości liftingujące. Sprawia, że skóra staje się elastyczna i sprężysta oraz eliminuje uczucie ciężkości ciała.

SKŁADNIKI AKTYWNE: borowina TOŁPA® , roślinny kompleks z iglicy włoskiej, cytryny i guarany, kompleks fosfolipidów, kofeiny i kory wierzby, kompleks z nawłoci pospolitej, cytryny i ruszczyku kolczastego, wyciąg z zielonej kawy, olejek cytrynowy, olejek bergamotowy, olejek miętowy.

Borowina TOŁPA®:
wspomaga proces regeneracji naskórka, zwalcza wolne rodniki, łagodzi podrażnienia, pielęgnuje skórę, odtoksycznia, regeneruje, działa antyoksydacyjnie, przyspiesza procesy regeneracji, pobudza procesy metaboliczne komórek , zawiera wiele cennych substancji czynnych takich jak: związki huminowe, makro i mikroelementy, aminokwasy, polisacharydy, bituminy, fitohormony

Roślinny kompleks z iglicy włoskiej, cytryny i guarany:
działa antycellulitowo , poprawia krążenie krwi, przyspiesza spalanie tłuszczu

Kompleks fosfolipidów, kofeiny i kory wierzby:
przyspiesza metabolizm kwasów tłuszczowych w tkankach, stymuluje metabolizm komórkowy i mikrocyrkulację, aktywuje lipolizę, chroni przed zmianami zachodzącymi w skórze, w konsekwencji których powstaje cellulit

Kompleks z nawłoci pospolitej, cytryny i ruszczyku kolczastego:
drenuje, poprawia krążenie krwi, działa przeciwobrzękowo, wzmacniająca naczynia krwionośne i poprawiająca ich elastyczność, usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, działa przeciwzapalnie

Wyciąg z zielonej kawy:
stymuluje mikrokrążenie, wspomaga wyszczuplanie, przyspiesza spalanie tłuszczu, działa energizująco

Olejek cytrynowy:
działa stymulująco i energizująco, poprawia funkcje układu immunologicznego, działa lekko wybielająco, nadaje preparatowi odświeżający zapach

Olejek bergamotowy:
działa antyseptycznie i rozkurczowo, energizuje, stanowi składnik naturalnej kompozycji zapachowej preparatu

Olejek miętowy:
działa przeciwbakteryjnie, chłodząco i odświeżająco, stanowi składnik kompozycji zapachowej

STOSOWANIE: Preparat aplikować codziennie wieczorem. Spryskać skórę w miejscach objętych cellulitem i ruchem ku górze wmasować do całkowitego wchłonięcia. Stosować przez okres 6-8 tygodni. Kurację powtarzać w miarę potrzeb.

OPIS NOWEGO PREPARATU Z LINII
KURACJA ANTYCELLULITOWA:

TOŁPA® ANTYCELLULITOWY SUPER-KONCENTRAT NA NOC
intensywnie drenuje, zwalcza nagromadzony cellulit, redukuje nadmierne centymetry, odtoksycznia
200ml
Cena detaliczna: 59,99

Działanie: Innowacyjny preparat redukujący nagromadzony cellulit. Poprzez silne właściwości drenujące usuwa nadmiar płynów, eliminuje toksyny i zwalcza efekt rozciągniętej i nierównej skóry. Uaktywnia proces utraty nadmiernych centymetrów, eliminuje uporczywe krągłości, dopasowując skórę do pierwotnych kształtów. Wyraźnie wygładza widoczne nierówności wywołane przez utrwalony cellulit, inicjując jego stopniową eliminację. Odbudowuje elastyczność i sprężystość skóry. Natychmiast po zastosowaniu optycznie wygładza, ujędrnia i wyszczupla.

Sposób użycia: Preparat aplikować codziennie wieczorem. Spryskać skórę w miejscach objętych cellulitem i ruchem ku górze wmasować do całkowitego wchłonięcia. Stosować przez okres 6-8 tygodni. Kurację powtarzać w miarę potrzeb.

Składniki aktywne: borowina TOŁPA® , roślinny kompleks z iglicy włoskiej, cytryny i guarany, kompleks fosfolipidów, kofeiny i kory wierzby, kompleks z nawłoci pospolitej, cytryny i ruszczyku kolczastego, wyciąg z zielonej kawy, olejek cytrynowy, olejek bergamotowy, olejek miętowy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)