POLECAMY

Krem na bazie śluzu ślimaka chilijskiego

Na Twojej twarzy pojawiły się plamy, przebarwienia, zmarszczki albo trądzik? Jednym z kremów, który ma redukować te zmiany jest Elcina, który w 80% składa się ze śluzu ślimaka chilijskiego.
Krem na bazie śluzu ślimaka chilijskiego

Jakie składniki zawiera śluz ślimaka

  • Alantoina – regeneruje tkankę skórną, działa łagodząco.
  • Kolagen i Elastyna – powodują, że skóra staje się gładka, napięta i jędrna, pełnią funkcję nośnika składników odżywczych wchłanianych przez skórę.
  • Kwas glikolowy – wnika do najgłębszych warstw skóry i regeneruje ją, usuwa martwe komórki naskórka, wygładza i odmładza skórę, jest transporterem dla elastyny i kolagenu, które dzięki temu są lepiej wchłaniane.
  • Naturalne antybiotyki – w przeciwieństwie do sztucznych antybiotyków są łagodniejsze i bezpieczniejsze dla skóry. Zwalczają bakterie, które wywołują trądzik, trądzik różowaty i inne infekcje skórne, również grzybice.
  • Witaminy A, C i E – pełnią kluczową rolę w odżywianiu i regeneracji skóry.

Zobacz także: Kwasy omega 3,6 i 9 - sposób na zmarszczki

Jak używać krem

  • 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na umytą skórę nanieść, omijając okolice oczu, taką ilość kremu, aby przy wcieraniu powstała jednolita biała powłoka.
  • Powłokę tę należy wmasowywać, aż do jej całkowitego wchłonięcia.
  • Na nałożoną warstwę kremu można stosować makijaż oraz kremy ochronne i nawilżające.
  • Po około 5 do 10 dniach stosowania kremu może dojść do pogorszenia stanu skóry. Co oznacza, że krem zaczął swoje działanie. Niewidoczne jeszcze stany zapalne, wągry oraz inne zanieczyszczenia w głębszych warstwach skóry są wydobywane na jej powierzchnię.
  • Po kilku dniach następuje wyraźna poprawa stanu skóry która staje się bardziej elastyczna, gładka i jędrna. Po 6 tygodniach stosowania kremu zaleca się przerwę na 1 tydzień, aby nie odzwyczaić skóry od produkcji kolagenu i elastyny.

Zobacz także: Ujędrniające kostki glicerynowe

Zastosowanie kremu

Blizny i rozstępy

Do prawidłowego funkcjonowania tkanka skórna potrzebuje protein. W śluzie ślimaka proteiny występują pod postacią alantoiny, elastyny i kolagenu. Przy pomocy kwasu glikolowego przedostają się do głębszych warstw skóry, gdzie rozpoczynają działalność regeneracyjną. Składniki te redukują blizny różnego pochodzenia: pooparzeniowe, chirurgiczne i bliznowce. Zapobiegają również rozstępom podczas ciąży oraz zmniejsza i powoduje blaknięcie już powstałych, świeżych, czerwonych rozstępów. Pierwsze efekty regeneracji naskórka pojawiają się po 2 do 9 miesięcy.

Trądzik i blizny po trądziku

Naturalne antybiotyki zwalczają bakterie i likwidują ogniska zapalne przy ujściach przewodów gruczołów łojowych. Krem wywołuje efekt delikatnego peelingu, w następstwie czego obumarłe komórki naskórka zostają usunięte, a pory odblokowane. Składniki kremu mają wolny dostęp do porów, wnikając w głębokie warstwy skóry. Alantoina działa łagodząco na skórę, zmniejsza zaczerwienienie i usuwa trądzik różowaty. Ponadto kosmetyk pomaga w usuwaniu blizn potrądzikowych. Pierwsze pozytywne zmiany są już widoczne po 2 do 4 tygodniach stosowania.

Plamy, zmarszczki i przebarwienia

Kwas glikolowy odmładza skórę, a kolagen i elastyna, niezbędne do odnowy komórek, regenerują i wypełniają od wewnątrz ubytki w strukturze skóry. Wskutek tego zostają zredukowane zmarszczki, wygładzona cera oraz rozjaśnione plamy i przebarwienia pigmentacyjne.

Grzybice, opryszczka, ukąszenia

Naturalne substancje antybiotyczne są transportowane przez kwas glikolowy do głębszych warstw skórnych i tam łagodzą ogniska zapalne. Natomiast substancje proteinowe zwarte w kremie szybko regenerują uszkodzoną tkankę skóry.

Co wykazały badania

W 2000 roku fundacja charytatywna COANIQUEM zajmująca się pomocą poparzonym dzieciom przeprowadziła badania kliniczne, które wykazały wysoką skuteczność kremu przy reperacji blizn pooparzeniowych. Stwardniałe tkanki skórne stają się elastyczne nabierają jędrności oraz poprawia się ich pigmentacja. W okresie od sierpnia 1999 do marca 2000 zbadano skuteczność kremu Elicina na 36 osobach z bliznami pooparzeniowymi w 3 kategoriach: poprawa pigmentacji skóry, poprawa stanu tkanki łącznej miejscach zabliźnionych, redukcja zagłębienia skórnego blizny. Poprzez regularne stosowanie kremu na blizny osiągnięto znaczna poprawę we wszystkich trzech kategoriach. U 66 % poddanych badaniu osób zauważono poprawę w dwóch kategoriach. Szczególnie dobre efekty uzyskano przy normalizacji pigmentacji blizn oraz przeszczepów skórnych. Nie zanotowano żadnych objawów nie pożądanych. Skład i technologia produkcyjna kremu jest chroniona prawem patentowym przez World Intellectual Property Organization w Genewie.

A może Ty używałeś tego kremu? Napisz, czy jest skuteczny!

źródło: Cruso Public Relations

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Ten śluz ze ślimaka jakoś specjalnie nie zachęca, no ale jeżeli to rzeczywiście ma działać, to czemu nie? :)
/5 lat temu
Polecam żel ślimaczy Jardina używam od miesiąca i jestem bardzo zadowolona a cena nie porównywalnie niższa
/8 lat temu
brzmi strasznie restrykcyjnie. chyba wole tradycyjne metody.