Kosmetyki z kwasem hialuronowym

Kosmetyki z kwasem hialuronowym są bardzo popularne wśród Polek. Dlaczego? Kwas hialuronowy szybko wnika w głębsze warstwy skóry i odżywia cerę. W czym jeszcze tkwi siła tych kosmetyków?
/ 11.12.2012 15:10

Kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach żywych, także u człowieka. Jest to związek wiążący wodę w skórze właściwej. Młoda skóra ma pod dostatkiem kwasu hialuronowego, dlatego też jest sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Niestety z wiekiem ubywa tego związku, skóra się starzeje i traci zdolność do wiązania wody. Wtedy najważniejsze jest to, aby dostarczyć kwas hialuronowy z zewnątrz. Stąd duża ilość kosmetyków z kwasem hialuronowym. Można go stosować niemal do każdego rodzaju skóry.

Bezpieczny dla skóry

Kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą być stosowane bez wcześniejszych testów na skórze, ponieważ są bardzo dobrze tolerowane. Kremy nie powodują rozszerzenia naczyń krwionośnych, dlatego są często używane również zimą, aby ochronić i nawilżyć twarz. Polecane są nie tylko do cery dojrzałej, która wymaga największej troski i najlepszej pielęgnacji ze względu na zmarszczki, ale również do skóry mieszanej, tłustej czy nawet odwodnionej.

Zalety kosmetyków z kwasem hialuronowym

Ich podstawowym i najważniejszym zadaniem jest dogłębne nawilżenie skóry, a przez to opóźnianie procesów starzenia. Dzięki tym kosmetykom skóra odzyskuje blask i sprężystość. Kwas hialuronowy jest tzw. eliksirem młodości, którego zaczyna brakować wraz z wiekiem.

1.  Nawilżający krem na dzień, Dermika, 54 zł/50 ml; 2. Mleczko do ciała silnie odmładzające, Bielenda, 18 zł/250 ml; 3. Krem na noc z dużą ilością kwasu hialuronowego, Eucerin, 88 zł/50 ml; 4. Krem do rąk z kwasem hialuronowym, Apis, 35 zł/500 ml; 5. Maska do twarzy, Stara Mydlarnia, 11 zł/25 g; 6. Serum pod oczy z kwasem hialuronowym, Eubos, 70 zł/15 ml; 7. Balsam do ust z kwasem hialuronowym, Malu Wilz, 49 zł/15 ml; 8. Ampułki z kwasem hialuronowym, Gerovital, 64 zł/10 ampułek x 2 ml; 9. Tonik odżywczo-ochronny, Lirene, 15 zł/200 ml . / fot. Mat. prasowe

Zastosowanie

Warto również wspomnieć o innej zalecie kwasu, ponieważ jest on także składnikiem filmu łzowego (substancji nawilżającej i oczyszczającej powierzchnię rogówki oka), dlatego dużą popularnością cieszą się krople do oczu i płyny do soczewek kontaktowych, które zawierają sól tego kwasu. Płyny te są pomocne przy leczeniu dolegliwości związanych z suchością oka. Sam kwas jest niezbędny przy odbudowie uszkodzonych stawów, niwelowaniu blizn czy nawet takich zabiegach jak uwypuklenie ust, powiększenie piersi i ud.

Kwas hialuronowy jeszcze kilka lat temu pozyskiwany był wyłącznie z naturalnych produktów, takich jak pępowina czy grzebienie kogucie. Obecnie używa się metody biotechnologicznej, gdzie wytwarzają go specjalne szczepy bakterii.

Rodzaje kosmetyków

Najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry będzie stosowanie kwasu hialuronowego jako czystego kosmetyku, bez jakichkolwiek dodatków. Na rynku dostępne są ampułki z wysoką zawartością kwasu, które stosujemy bezpośrednio na skórę, dzięki czemu szybko się wchłania do głębokich warstw skóry. Można również pomyśleć o profesjonalnym zabiegu w gabinetach medycyny urody, gdzie wstrzykiwany zostaje kwas hialuronowy, aby wypełnić zmarszczki.

W drogeriach mamy szeroki wybór kosmetyków. Można kupić mleczko do ciała, kremy ochronne, liftingujące, nawilżające maseczki do twarzy, serum pod oczy, podkłady. Cena jest różna, w zależności od producenta i ilości kosmetyku.

Polecamy: Aromatyczne olejki do kąpieli – nasz wybór