POLECAMY

Kosmetyki XXI wieku

Coraz więcej kosmetyków zawiera naturalne składniki, takie jak: algi morskie, jad węża czy wyciąg z zielonej herbaty. Jednak prawdziwa rewolucja w kosmetologii dokonuje się dzięki nanokosmetykom.
Kosmetyki XXI wieku

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez magazyn Polish Journal of Cosmetology*, wynika, że kosmetyki stworzone w oparciu o nanocząsteczki, charakteryzują się większą skutecznością niż produkty tradycyjne. nanokosmetyki wyraźniej poprawiają wygląd skóry oraz wywierają pozytywny wpływ na samopoczucie kobiet. Uzyskanie wyjątkowych efektów możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w procesie produkcji kosmetyków.

Badania „Kosmetyki XXI wieku - nanokosmetyki” opublikowane w najnowszym numerze Polish Journal of Cosmetology wskazują, że największym zainteresowaniem wśród ankietowanych cieszą się nanokosmetyki, w szczególności kremy, zawierające nanokapsułki, w których zamknięte są substancje aktywne. Z racji swoich innowacyjnych i jednocześnie bezpiecznych właściwości, coraz więcej salonów kosmetycznych w Polsce pracuje na produktach stworzonych na bazie nanotechnologii oraz rekomenduje je swoim klientkom. Kosmetyki oparte na nocząsteczkach wykazują wyjątkowo duży potencjał zastosowania. Związane jest to głównie z pokonaniem największej dotychczasowej bariery, jaką była skóra, która nie przepuszcza dużych cząstek substancji aktywnych z kosmetyków. Właśnie dlatego nanokosmetyki, dzięki małym cząsteczkom wody, są najlepszym rozwiązaniem w kwestii pielęgnacji skóry.

Na czym polega fenomen NANOkosmetyków

Technologiczna obróbka wody nadaje substancji zupełnie nowych właściwości oraz zwiększa potencjał jej zastosowania. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, rozbija się duże skupiska agregatów wody, które prowadzą do powstania niewielkich, uporządkowanych klastrów. Skupione w nich pojedyncze cząsteczki wody charakteryzują się niezwykle małą średnicą, oscylującą w granicach 1 nanometra. W wodzie rozbitej do tej wielkości, dodatkowo rozpuszczane mogą być substancje aktywne. Stąd też pochodzi NANO AQUA+.

Zobacz także: Czy kremy do rąk działają

- Nanowoda, dzięki swoim rozmiarom, po raz pierwszy na świecie pozwoliła skórze na niemal całkowite wchłonięcie substancji aktywnych i odżywczych, wzmacniając i pielęgnując skórę z nieporównywalnym lepszym skutkiem – mówi Zdzisław Oszczęda, Prezes firmy Nantes, producent innowacyjnych nanokosmetyków dostępnych m.in. w sklepie Nantes.pl. - Po przeprowadzonych badaniach naszych kosmetyków okazało się, że nanowoda jest fenomenem w dziedzinie kosmetologii i medycyny na skale światową - dodaje Zdzisław Oszczęda.

Przeszłość vs teraźniejszość

Pierwszy raz termin nanotechnologia użyty został w 1974 roku przez Japończyka, Norio Taniguchi. Z kolei już na początku lat 80. XX podjęto wstępne próby korzystania z nanotechnologii. Do kremów używano tzw. niosomy, czyli sztuczne cząsteczki nanotechnologiczne, które wnikając głęboko w skórę, przedłużają utratę czynników aktywnych. Jednak boom w rozwoju nanotechnologii przypada na rok 2004 i wciąż rośnie. W niektórych krajach, w szczególności we Francji i USA przeznacza się miliony dolarów na badania w dziedzinie nanotechnologii, właśnie ze względu na potencjał jaki z sobą niesie. 

Zobacz także: Zioła w kosmetyce

Dzięki nowoczesnym narzędziom możliwe jest swobodne manipulowanie wyjątkowo małymi cząsteczkami wody i na ich podstawie wytwarzanie innowacyjnych kosmetyków. To, co wyróżnia nanokosmetyki spośród innych preparatów dostępnych na rynku, to właśnie ich skuteczność. Dzięki technologii zastosowanej na etapie produkcji, preparaty bazujące na składnikach nanowody wnikają w głąb skóry, penetrując ją od wewnątrz. Wszystko to sprawia, że skóra jest odpowiednio bardziej odżywiona, nawilżona, oczyszczona i ujędrniona.

Oprócz nanocząsteczek wody, coraz częściej do produkcji kosmetyków wykorzystuje się nanocząsteczki srebra i miedzi. Charakteryzują się one silnymi właściwościami mikrobójczymi dzięki czemu są w stanie zastąpić syntetyczne środki konserwujące, dostępne w wielu preparatach kosmetycznych. 

źródło: sklepnantes.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)