POLECAMY

Kosmetyki na przebarwienia - przegląd

Przebarwienia to częsty problem po lecie, dlatego jesienią warto sięgnąć po kosmetyki, które pozwolą je zlikwidować, wyrównując przy tym koloryt naszej skóry.

kosmetyki na przebarwienia

fot. Fotolia

Po lecie na skórze mogą pojawić się różnego rodzaju przebarwienia. Dzieje się tak dlatego, że promienie słoneczne, operując w głębszych warstwach naskórka, wywołują miejscowe, nadmierne wytwarzanie i gromadzenie naturalnego barwnika - melaniny. Powstające plamki pigmentacyjne lubią umiejscawiać się na skórze twarzy, dekoltu i dłoni.

Jesień na walkę z przebarwieniami

Jesień to idealna pora na podjęcie walki z przebarwieniami. Z myślą osobach borykających się z tym problemem na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków dedykowanych temu problemowi skóry. Najszerszą gamę tego typu produktów posiadają w swoim portfolio marki farmaceutyczne. Bez problemu dostaniecie kremy, toniki, serum, toniki i żele wybielające przebarwienia. Dostępne są także kremy do stosowania punktowego, które wybielą np. większe plamki i piegi. Warto także sięgnąć po kremy prewencyjne, które zapobiegają powstawaniu przebarwień.

kosmetyki na przebarwienia

1. SOS rozgrzewająca maseczka na przebarwienia 5w1, Eveline Cosmetics, cena: 2,99 zł; 2. Depigmentacyjne serum na przebarwienia, Pharmaceris, cena: 42, 90 zł; 3. Wybielające żel myjący, peeling, maska 3w1, Lirene, cena: 16,99 zł; 4. Krem punktowy wybielający przebarwienia,  Flos-Lek, cena: 25, 30 zł; 5. Aktywne serum korygujące anti-age, które redukuje przebarwienia, Bielenda, cena: 29 zł; 6. Rewitalizujący tonik złuszczający, Skinetic, cena: 24,99 zł; 7. Profesjonalny olejek do pielęgnacji skóry, który redukuje przebarwienia, Eveline Cosmetics, cena: 25,99 zł, fot. materiały prasowe

Z przebarwieniami do dermatologa?

Należy mieć na uwadze, że słońce nie jest jedyną przyczyną powstawania przebarwień. Mogą się one tworzyć również w wyniku zmian hormonalnych, stosowania różnych leków,  nieprawidłowej diety czy przy schorzeniu wątroby i stanach zapalnych skóry. Duży wpływ mają także czynniki genetyczne i wiek.  W sytuacji gdy przebarwienie wzbudzi twój niepokój lub jeśli po lecie wzrosła  liczba znamion – należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Polecane: Kosmetyki głęboko nawilżające - nasze typy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
Przebarwienia trzeba zwalczać na różne sposoby. Oprócz stosowania kremów przydaje się również złuszczanie skóry peelingami kwasowymi (ja stosowałam taki z taovital.pl) Dzięki temu mamy większe szansę powodzenia w walce z przebarwieniami
/3 lata temu
Flos Lek jest niezastąpiony, systematyczne stosowanie ładnie likwiduje przebarwienia.
/3 lata temu
Flos Lek faktycznie bardzo dobrze działa, co roku używam po lecie. Bardzo skuteczny kosmetyk, godny polecania:)
POKAŻ KOMENTARZE (2)