POLECAMY

Konkurs Definicja piękna - WYNIKI

Sprawdź, czy wygrałaś 1 z 10 książek Wstydliwa historia piękna.
Konkurs Definicja piękna - WYNIKI fot. Panthermedia
Konkurs zakończony!
Nagrody otrzymują:
martamp
kira13x
shaatila
AlianaAine
Copacabana
becia1973
Majowa
Primadonna
donia27
Skarby


Gratulujemy
Piękno dla każdego oznacza coś innego. Dla jednych jego wyznacznikiem jest klasyczna uroda - duże oczy, wydatne usta, a dla innych piękne są osoby o oryginalnej urodzie. Przyłącz się do naszej zabawy i wygraj jedną z książek Wstydliwa historia piękna. Wystarczy, że krótko odpowiesz na pytanie konkursowe:

Jak jest Twoja definicja piękna?


Swoją wypowiedź zamieść w odpowiednim wątku na forum Polki.pl

Możesz wygrać 1 z 10 książek Ruth Brandon Wstydliwa historia piękna. Jak Helena Rubinstein i L'Oreal stworzyli kobietę.
Kulisy walki o kobiecą duszę! Fascynująca historia narodzin dwóch gigantów przemysłu kosmetycznego – firm Helena Rubinstein i L’Oréal

Jakim cudem niewykształcona Żydówka polskiego pochodzenia stała się najbogatszą kobietą swoich czasów? Co sprawiło, że syn piekarza Eugene Schueller zbudował jedną z największych korporacji świata? Na tym podobieństwa między bohaterami tej książki się kończą, a zaczynają fundamentalne różnice.

Helena Rubinstein manifestowała wiarę w emancypację kobiet, Schueller uważał, że rolą żony jest siedzenie w domu.On kolaborował z nazistami, gdy ona z okupowanego Krakowa ratowała kolejnych żydowskich krewnych. To nie jest jednak opowieść w dwóch tonacjach – o dobrej Helenie i złym Eugenie. Nic z tych rzeczy. Ruth Brandon pokazuje nie tylko, jak nieprawdopodobnie zawiłe są ścieżki ludzkich losów, ale także jak te dwie postaci sprzed dekad wciąż na nas wpływają. Tak naprawdę jest to jednak opowieść o kulisach wojny o kobiecą duszę. Złudzeniach, które czasem są ważniejsze niż fakty..

Helena była typem XIX-wiecznego przedsiębiorcy – humorzasta i ekscentryczna w zarządzaniu. Schueller za to reprezentuje inny styl. Przedsiębiorcy, których podziwiamy dzisiaj za innowacyjność i dyscyplinę, to jego następcy. Schueller to Steve Jobs. To Mark Zuckerberg.
Malcolm Gladwell, "The New Yorker"

Przed przystąpieniem do konkursu przeczytaj regulamin!


Konkurs trwa od 30.07 do 12.08.2012Tagi: konkurs
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)