Jakie kosmetyki spakować do wakacyjnej walizki?

Zanim na ostatnią chwilę zaczniesz pakować kosmetyki do swojej walizki, zastanów się, czego tak naprawdę będziesz potrzebowała w trakcie urlopu. Pomyśl z jakich kosmetyków możesz zrezygnować, a jakie obowiązkowo muszą znaleźć się pod zasięgiem twojej ręki. Dobre zaplanowanie wakacyjnej kosmetyczki, pozwoli ci zaoszczędzić, tak cenne w bagażu, miejsce.
/ 13.06.2013 15:14

Poniżej przedstawiamy kilka porad przedwakacyjnych, aby przygotowania do wyjazdu przebiegły sprawnie, a w naszej kosmetyczce niczego nie zabrakło.

Po pierwsze: Zwróćmy uwagę na to, aby nie zabierać dużych, „ekonomicznych” opakowań na wakacje – zajmują wiele miejsca w torbie, a przecież nie zużyjemy 400 ml szamponu w tydzień. Postawmy na małe, poręczne pojemniki dostępne we wszystkich większych drogeriach. Oszczędzimy miejsce w torbie, unikniemy nadbagażu i będziemy miały możliwość przywiezienia cennych pamiątek.

Po drugie: Pamiętajmy, aby zakupy przedwakacyjne rozpocząć minimum tydzień wcześniej – unikniemy tym samym gorączkowych przygotowań i o niczym nie zapomnimy.

Po trzecie: Zróbmy listę rzeczy, które powinniśmy zabrać. Poniżej krótki niezbędnik kosmetyczny:

  1. Podczas wyjazdów najbardziej praktyczne są kosmetyki wielofunkcyjne typu 2w1. Oszczędzamy dzięki nim miejsce, a jeden kosmetyk spełnia kilka funkcji, np. szampon z odżywką, żel myjący + peeling, podkład z kremem nawilżającym itp. Na co dzień oczywiście odradzamy produkty wielofunkcyjne – lepiej, żeby każdy preparat miał jedno konkretne zastosowanie. Podczas wyjazdów jednak taka opcja jest jak najbardziej dopuszczalna.
  1. Kremy z wysokim filtrem – chrońmy naszą skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Zwłaszcza latem w wysokich temperaturach zostajemy narażeni na niebezpieczne promieniowanie. Nadmiar słońca powoduje, że nasza skóra starzeje się szybciej, marszczy się, wygląda na zmęczoną – a nie o to przecież nam chodzi. Pamiętajmy zatem, aby przed wyjściem na słońce nasmarować swoją skórę kremem z wysokim filtrem.

Polecamy: Kosmetyki do opalania - przegląd nowości

  1. Balsam na podrażnienia – jeden z najważniejszych elementów naszej kosmetyczki. W gorące dni podrażnienia na słońcu, nawet drobne, są nieuniknione. Warto zatem zainwestować w dobry balsam łagodzący po kąpieli słonecznej.
  1. Na co dzień każda z nas raczej nie wychodzi z domu bez makijażu. Potraktujmy wakacje również jako odpoczynek dla naszej skóry. Zostawmy w domu ciężkie podkłady i fluidy. Wychodząc na plażę, pokryjmy swoją twarz kremem z filtrem. Ewentualnie oprószmy policzki lekkim pudrem brązującym. Wieczorem, przed wyjściem na imprezę, wszelkie niedoskonałości zakryjmy lekkim korektorem, a pozostałą cześć makijażu ograniczmy do pudru brązującego, mascary i kolorowych cieni do powiek. Nie obciąży to naszej skóry, a nada jej blask i zdrowy wygląd.

Pamiętajmy przede wszystkim, że wakacje to czas odpoczynku i wytchnienia, zarówno dla ducha, jak i ciała. – „Im mniej, tym lepiej” – ta zasada dotyczy także stosowania kosmetyków latem. Ograniczmy się do tego, co jest naprawdę potrzebne naszej skórze, co chroni ją od szkodliwego działania otoczenia i odżywia oraz łagodzi ewentualne podrażnienia. Cieszyć się będziemy wtedy nie tylko wypoczynkiem i cudowną pogodą, ale również piękną i zadbaną skórą – radzi dr Sławomir Beszterda, właściciel marki Epona Cosmetics.

Polecamy: Kosmetyki idealne na lato - nowości

Źródło: EPONA COSMETICS