Jak zredukować zmarszczki bez liftingu?

Nasz ekspert radzi, jak zredukować zmarszczki bez liftingu i innych bolesnych zabiegów!
/ 26.09.2014 11:53

redukcja zmarszczek

fot. Fotolia

Ostatnie dwa lata chorowałam, byłam w szpitalu i długo brałam leki. Odbiło się to na moim wyglądzie -  twarz wygląda staro, a mam dopiero 34 lata. Co Pani radzi, żeby zredukować zmarszczki bez liftingu i innych bolesnych zabiegów? Nina z Wrocławia

Gdy jesteśmy chorzy pogarsza się wygląd naszej skory, to normalne. Żaden kosmetyk nie ukryje szarości cery, bladości ani zaczerwienienia. Nadmierna skłonność do tworzenia się zmarszczek na czole i wokół ust to często nadmierna mimika twarzy np. w złości marszczymy czoło, a gdy czujemy lęk czy ból odruchowo zaciskamy szczęki. Nadmiar złych emocji, może sprawić że cały nasz organizm zaczyna źle funkcjonować.

Masaż zredukuje zmarszczki zamiast liftingu

Polecam Pani serię masaży. Masaż ma za zadanie pobudzić do pracy wszystkie partie mięśni, szczególnie te najmniej używane na co dzień. Poprzez odpowiednie uciski pobudza funkcjonowanie skóry, mięśni i zakończeń nerwowych. Masaż wyrównuje bruzdy na skórze, potrafi spłycić w znacznym stopniu bruzdy przynosowe, które bardzo dodają lat, przywraca skórze zdrowy wygląd. Seria zabiegów wyraźnie poprawi owal twarzy, podniesie opadające z wiekiem policzki, opadające kąciki ust oraz opadającą powiekę.

Ile masaży, aby był efekt?

Oczekiwane efekty zależą od kondycji mięśni i skóry po diagnozie u kosmetologa. To decyduje o ilości zabiegów. Bywa że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a czasami trzeba wykazać się cierpliwością. Optymalną i zalecaną liczbą jest seria 7-10 zabiegów. Po wykonaniu serii dla podtrzymania efektów wykonuje sie 1 zabieg na półtora miesiąca.

Polecamy: Jak dbać o wrażliwą cerę?