POLECAMY

Jak zadbać o piersi?

W komiksie „Persepolis” Marjane Satrapi babcia głównej bohaterki zdradza wnuczce sekret piękna i jędrności swoich piersi, mimo wieku. Przez całe życie, codziennie moczyła je przez godzinę w zimnej wodzie. Czy rady starej Iranki z komiksu mogą posłużyć nam za wzór?
Jak zadbać o piersi?

Jedną z rad dotyczących pielęgnacji piersi jest istotnie moczenie ich (lub polewanie) naprzemiennie zimną i ciepłą wodą, co poprawia ukrwienie i jędrność skóry. Na tej samej zasadzie nie jest korzystne długie moczenie piersi w gorącej wodzie (np. podczas kąpieli w wannie).

Kosmetyki można stosować także z myślą o tej partii ciała. Wypróbuj peelingi i kremy (także ujędrniające).

Skorzystaj z gotowych zestawów ćwiczeń, skomponowanych specjalnie z myślą o wyglądzie biustu. Przykładowym ćwiczeniem są „kaczuszki”, zwane też „motylkami” – stań prosto, zegnij ręce, palcami dotykając ramion i wykonaj 30 okrążeń (15 do przodu i 15 do tyłu plus przerwa).

Dobrze dobierz biustonosz. Umocniony od dołu ładnie je podniesie, a dobrany w obwodzie – leciutko ściśnie, ukazując ponętne zagłębienie w dekolcie. Jednak bez szaleństw: stanik to nie gorset, którym możesz się ściskać do bólu.

Swojemu partnerowi powierz zadanie: masaż piersi wpłynie na nie zdecydowanie pozytywnie. Możesz też wykonywać go sama pod prysznicem, np. podczas wcierania w nie kremu. Będzie to też dobra okazja do profilaktycznego zbadania ich stanu.

Nie garb się! Nawet najmniejsze piersi będą wyglądać lepiej (podobnie jak cała Ty), gdy się wyprostujesz.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)