POLECAMY

Jak wypadł test szminek?

Szminki mają odżywiać, nawilżać i trzymać się na ustach wiele godzin. Czy tak rzeczywiście jest? Zobacz nasz test szminek i przekonaj się sama.
Jak wypadł test szminek?

Miss Sporty, Perfect Colour Lipstick

Szminka dostępna w 20 kolorach. Lekka, kremowa i nawet przyjemna. Zdecydowanie do częstego stosowania i to najlepiej w parze z błyszczykiem. Nierównomiernie się nakłada, uwydatnia zmarszczki i skórki, dlatego mogę ją polecić jedynie młodym osobom o nienagannych, dobrze nawilżonych ustach.

Cena 6 zł

Moisture renew lipstick Rimmel

Pomadka pielęgnacyjna zawiera witaminy A, C, E i składniki nawilżające - kolagen i polipeptydy. Szkoda tylko, że pigment pod wpływem dobrego nawilżenia troszkę się rozrzedza. Dlatego, jeśli zależy nam na głębokim kolorze zachwalanym przez producenta, dobrze stosować tę pomadkę wraz z konturówką i bazą. Szminka dość szybko się zjada, ale pozostawia usta miękkie i nawilżone.

Cena: 18 zł

WaterShine Maybelline

Szminka zawierająca witaminę E i dużo składników nawilżających. Jednak zbyt częste stosowanie wyraźnie wysusza usta. Szminka daje bardzo ładny efekt zaraz po nałożeniu. Jest niezbyt trwała i pozostawia na ustach drobinki brokatu, które ciężko usunąć nawet demakijażem. Szminka dostępna jest w 20 kolorach.

Cena 19,90

Zobacz także: Podstawowa zawartość kosmetyczki

Lipfinity Max Factor 40

Niezwykle trwała szminka rekomendowana przez charakteryzatorów. Składa się z płynnego pigmentu i pomadki natłuszczającej, którą nakładamy na usta gdy pigment już wyschnie. Pierwsza warstwa zasycha na ustach tworząc matową skorupkę, co nie jest zbyt komfortowe. Niepodważalnym atutem szminki jest trwałość.

Nie zostawia najmniejszego nawet śladu na szklankach, czy policzkach witanych osób i utrzymuje się nawet do kilku godzin nienaruszona. Minusem jest to, że aby usta się błyszczały trzeba pilnować nakładania warstwy natłuszczającej i to średnio raz na pół godziny! Dobra na wyjątkowe okazje, nie na co dzień.

Cena 40 zł

Dior Serum Rouge

To pomadka pielęgnacyjna, zawiera wiele składników odżywczych w tym kwas hialuronowy, który po zetknięciu ze śliną wypełnia drobne zmarszczki na ustach. Wspaniale się błyszczy, sprawia wrażenie tafli wody. Ani śladu błyszczących drobinek brokatu.

Długo się utrzymuje na ustach. Choć kuszący efekt mokrych ust zjada się dość szybko, to później usta jeszcze długo noszą sam pigment. Mimo dość wysokiej ceny nie zawiedzie nawet bardzo wygórowanych wymagań.

Cena 145 zł

Zobacz także: Kredki do makijażu

Guerlain Rouge

Pomadka pielęgnacyjna, silnie nawilżająca, zawiera wosk satynowy i pigment rozpraszający światło powiększający optycznie usta. Atutem jest piękne biżuteryjne, jubileuszowe opakowanie. Szminka dobrze pielęgnuje usta i ładnie się rozprowadza. Jednak nie jest zbyt trwała, co przy dość wysokiej cenie jest mocno rozczarowujące.

Cena 179 zł

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)