kobieta, perfumy

Jak się perfumować

Perfumy wiele o tobie mówią. Wybierz zapach, który doskonale cię ubiera i jest częścią ciebie.
/ 09.03.2009 09:37
kobieta, perfumy

1. Od tego zacznij dzień
Na początek nanieś perfumy na niższe części ciała. W ciągu dnia zapach się lekko ulatnia i ucieka do góry. Dzięki temu przez cały dzień będziesz czuła przyjemną woń. Najlepiej będzie, jeśli skropisz perfumami zgięcia za kolanami, nadgarstki oraz także lekko spódnicę czy spodnie.


2. Na wieczorne wyjście
Perfumy nanieś na górne partie ciała. To one, obok make-upu i ciuchów, sprawiają, że jesteś zmysłowa. Muśnij nimi przestrzenie za uszami i szyję dookoła. Stworzy to seksowną zapachową aurę. Ich niewielką ilość rozpyl także na włosach. Ich powiew będziesz czuła przy każdym poruszeniu głową.


3. Z dystansu
Trzymaj flakonik w odległości ok. 15 cm od skóry. Każdą część ciała spryskuj jeden raz. Perfumy powinny tworzyć mgiełkę na ciele. Jeśli skóra w spryskiwanych miejscach jest mokra, znaczy to, że buteleczkę z perfumami trzymasz zbyt blisko.


4. Serce zapachu
Odczekaj, aż alkohol wyparuje. Pełną kompozycję zapachową poczujesz dopiero po kilku minutach. Jeśli wtedy uznasz, że zapach nie jest wystarczająco intensywny, spryskaj się nim ponownie.


5. Przejdź przez zapach
Dobrym pomysłem jest sposób pani Estée Lauder: spryskaj powietrze przed tobą i przejdź przez mgiełkę. W ten sposób zapach lekko otuli twoją skórę i ubranie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11.12.2012 18:57
Bzdury...Perfumować się na szyi (kilka razy), za uszami, na włosach. Dobre i trwałe perfumy gwarantują mocny i długotrwały zapach już po jednym psiknięciu. Rada spryskania ubrań - toż to karygodny błąd. Po takim zabiegu mogą pojawić się plamy i odbarwienia. Zapach nie rozwija się dobrze na materiale. Do tego potrzebuje ciepła, które gwarantuje skóra. W ogóle skąd pomysł perfumowania w dzień nóg i ubrań a wieczorem skroni? I jeszcze to, że nie można trzymać blisko flakonu. To mnie bardzo zaciekawiło. Perfumy są w stanie ciekłym więc skóra poperfumowana jest mokra, ale tylko przez chwilę bo alkohol się ulatnia rzecz jasna. Dobre perfumy powinno się używać jednym psiknięciem z bliska w nadgarstek, potem jak najdelikatniej rozsmarować na drugi zanim płyn wyparuje i szybko przyłożyć do skroni, by przenieść zapach (jeśli perfumy są delikatne to dwa psiknięcia w dwie skronie i przyłożenie nadgarstków).