POLECAMY

Jak poradzić sobie z tłustą cerą trądzikową?

Tłusta cera trądzikowa, nawet jeśli poradzimy sobie z wypryskami, związana jest z zaskórnikami, które trudno zlikwidować. Jak pielęgnować tłustą cerę, żeby skutecznie odblokować ujścia mieszków włosowych i usunąć zalegający łój? Na to pytanie odpowiada nasza ekspertka.

Problem - tłusta cera trądzikowa

Już od wielu lat borykam się z problemem tłustej cery trądzikowej, próbowałam wielu sposobów: od kosmetyków po tabletki doustne - w tym antybiotyki. Trądzik się uspokoił, ale cerę nadal mam bardzo tłustą z okropnymi zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Moja skóra wygląda bardzo nieestetycznie. Nie bardzo wiem, jak pozbyć się zaskórników. Alicja z Pruszkowa

Jak radzić sobie z tłustą cerą trądzikową?

Z problemem nadmiernie przetłuszczającej się skóry boryka się większość młodych (i nie tylko) osób. Kiedy trądzik ustąpi lub wyciszy się, pozostaje uczucie tłustości skóry, które trudno zlikwidować. Zazwyczaj stosowane kosmetyki przypadkowo zakupione w drogerii nie dają pożądanych efektów, gdyż działają zbyt powierzchownie.

Można zdecydować się na zabieg oczyszczania wykonywany w gabinecie kosmetycznym - zapewnia on odblokowanie ujść mieszków włosowych i usunięcie zalegającego łoju. Niestety jego efekty utrzymują się przez krótki czas, gdyż gruczoły łojowe bezustannie produkują łój. Dobrym rozwiązaniem jest zewnętrzne złuszczanie skóry poprzez kawitację lub peelingi chemiczne

Zobacz także: Jak pielęgnować tłustą cerę?

Jeśli chcesz uzyskać zwężenie porów skóry i normalizację pracy gruczołów łojowych wymagana jest seria zabiegów. Co zaś do pielęgnacji domowej skóry. Myślę, że powinnaś skonsultować się z kosmetologiem w sprawie diagnozy i doboru preparatów pielęgnacyjnych dla skóry nadmiernie przetłuszczającej się.

Pamiętaj też o dostarczaniu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów oraz o przestrzeganiu diety, która ma ogromny wpływ na czynność gruczołów łojowych.

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
Polecam Klinikę Miracki i laserowe zabiegi leczenia trądziku. Ja jestem bardzo zadowolona z leczenia - lekarz zastosował laser Cutera Excel V - wykonałam serię zabiegów. W przyszłym tygodniu jestem też umówiona na usunięcie drobnych blizn potrądzikowych - też laserem. Profesjonalni lekarze super obsługa, miła atmosfera! Polecam!!!
/3 lata temu
z coste nature suplement odzywiajaco- nawilzajacy skore od wewnatrz warto stosowac, i rumiankiem przemywac buze
/3 lata temu
Ja polecam zabiegi w gab.Kosmedica w Warszawie. Moja córka od ok.2 lat borykała się z tradzikiem. Po serii zabiegów w tym .gabinecie i dzięki Panią tam pracującym, pozbyła sie wstydliwego w młodym wieku problemu. Pani kosmetolog robiła kilka róznych zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych i dałyśmy razem radę, bez lekarzy,sterydów,mazideł!!!Polecam
POKAŻ KOMENTARZE (2)