POLECAMY

Jak działa peeling?

Najlepszym przyjacielem każdej kobiety powinien być peeling. Należy pamiętać, że sto procent efektywności i skuteczności uzyskujemy, korzystając z niego w odpowiedni sposób. Tym bardziej, jeśli chodzi o peeling twarzy.
Jak działa peeling?

Podczas codziennego mycia twarzy usuwamy bowiem resztki makijażu, kurz i pot jedynie z powierzchni skóry. Co kilka dni trzeba więc oczyścić ją dokładniej i do tego właśnie służą specjalne preparaty peelingujące. Stosując peeling nie tylko złuszczymy i zlikwidujemy obumarły naskórek, ale także pobudzimy krążenie. Takie czynności przygotowują ciało do innych zabiegów, które dzięki peelingowi stają się bardziej efektywne.

Zobacz także: Peeling - jak to działa?

- Najskuteczniejszy peeling to taki, który jest dokładnie dopasowany do rodzaju cery – mówi Anna Rudzińska, kosmetolog Nantes.pl. - Nie tylko działa szybciej, ale także daje gwarancję bezpieczeństwa bez niepożądanych skutków ubocznych.

Tak doskonale oczyszczona skóra gotowa jest do dalszych zabiegów upiększających. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być antybakteryjna odżywczo-nawilżająca maska do twarzy. Została ona stworzona z myślą o pielęgnacji cery mieszanej oraz tłustej, a także tej z tendencją do występowania trądziku. Jak uzyskać maksymalne efekty z jej wykorzystania?

- Po dokładnym oczyszczeniu twarzy Żelem oraz Tonikiem należy nałożyć warstwę maski i pozostawić do wchłonięcia na około 15 min – instruuje Anna Rudzińska. - Ewentualny nadmiar zetrzeć wacikiem kosmetycznym. Stosować dwa razy w tygodniu wieczorem w celu odpowiedniej regulacji procesu wytwarzania sebum i utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia. W pierwszym etapie stosowania możliwe jest tymczasowe pogorszenie się kondycji cery. Jest to związane z aktywnym jej oczyszczaniem i regeneracją. W efekcie odzyskujemy gładką i czystą cerę bez wyprysków, zaskórników i zaczerwienień. - uspokaja Rudzińska.

Zobacz także: Peeling do skóry głowy

źródło: Nantes

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Ja jestem bardzo zadowolona z peelingu, który mam teraz. Naprawdę widać ogromną różnicę w wyglądzie skóry. Nawet się tego nie spodziewałam. Zastanawiam się, czy warto też byłoby pójść na specjalny zabieg z peelingiem do salonu kosmetycznego. Słyszałam, że są super. Czy może ktoś już był?