POLECAMY

Przetestowałyśmy: essie gel manicure

Sprawdź jak wygląda manicure krok po kroku i czym różni się od innych żelowych usług
Przetestowałyśmy: essie gel manicure fot. Polki.pl

Jak dotąd nasze doświadczenia z manicurem żelowym były różne. Nietrudno było zauważyć, że po usunięciu żelu płytka paznokcia była w wyraźnie gorszej kondycji, a zbyt gruba warstwa utwardzonego lakieru wyglądała nienaturalnie. Wciąż jednak miedzy 50, a  70% usług wykonywanych w salonach manicure to żele, bo utrzymują się na paznokciach w niezłym  stanie aż do 2 tygodni.

Czy jednak musimy wybierać między trwałym manicure, a zdrowymi paznokciami? Essie gel manicure z formułą Keratin Care ma pozwolić nam zapomnieć o tym dylemacie. Sprawdziłyśmy!


Essie manicure gel krok po kroku

 1. Manicurzystka zaczyna od zrobienia typowego manicure: odsunięcia skórek, skrócenia i uformowania paznokcia w wybrany kształt oraz wypolerowania powierzchni.
 2. Przeciera paznokcie preparatem oczyszczający essie gel, który oczyszcza i odtłuszcza paznokieć, by przygotować  go do nakładania żelu.
 3. Bardzo precyzyjnie nakładana jest baza essie gel, która różni się bardzo od innych baz tego typu. Zawiera keratynę i pochodną witaminy E oraz prowitaminę B5, które mają za zadanie chronić i wzmacniać płytkę paznokcia. To przełom w żelowym manicure!
 4. Pomalowane bazą paznokcie trafiają na 60 sekund pod lampę LED essie, która natychmiast je utwardza. Warto zwrócić uwagę, że lampy essie są LEDowe, a nie jak w wypadku innych żelów, z którymi się dotąd spotkałyśmy, ze szkodliwym promieniowaniem UV.
 5. Następie nakładany jest wybrany kolor lakieru. Jest aż 36 odcieni i będzie ich przybywać!  Zalecana jest podwójna warstwa.
 6. Po nałożeniu każdej warstwy paznokcie znów utwardzane są lampą przez 60 sekund.
 7. Jako ostatni manicurzystka  nakłada żelowy top coat essie gel.
 8. Po raz kolejny żel utwardzany jest pod lampą.
 9. Natychmiast po wyjęciu spod światła ledowego lakier jest utwardzony i inaczej niż przy zwykłym manicurze, możemy bezpiecznie robić rękoma na co mamy ochotę, bez uszczerbku na świeżym lakierze.
 10. Na koniec manicurzystka jeszcze raz przeciera paznokcie preparatem oczyszczającym essie gel i nakłada na skórki  nawilżającą morelową oliwkę do skórek essie, jak po zwykłym manicure.
Gotowe! Samo nakładanie żelu zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Efekt essie gel manicure

 • Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie, bo żelowa warstwa jest wyjątkowo cienka. Jeśli manicure wykona wyspecjalizowana manicurzstka essie macie gwarancję, że nawet wprawne oko nie zauważy, że to manicure żelowy.
 • Lakier utrzymuje się na paznokciach niemal 2 tygodnie bez żadnych pęknięć czy ukruszeń i nawet po 14 dniach jest równie błyszczący i gładki jak pierwszego dnia.
 • Lakier można trzymać na paznokciach wiele dłużej niż dwa tygodnie, ale powtórzenie zabiegu po tym czasie jest wskazane, ze względu na odrastającą płytkę paznokcia niepokrytą żelem. Chodzi o walory estetyczne!
 • Dzięki formule Keratin care, paznokcie są chronione przed negatywnym wpływem żelu i dodatkowo pielęgnowane. Po usunięciu essie gel są w stanie takim (a bywa, że lepszym) jak przed jego nałożeniem.

Usuwanie essie gel

Usunięcie lakieru powinno również odbywać się w salonie manicure. Stosowany jest do tego zmywacz essie gel który w 15 minut rozpuszcza żel.

Gdzie wykonać manicure

Od maja 2014 usługa będzie dostępna w większości salonów współpracujących z marką essie. My testowałyśmy w nowo-otwartym Warsaw Nail Bar essie i byłyśmy zachwycone!

Cena manicure

Zależy od salonu, ok. 100 zł

Nasza ocena: super!

Piękna paleta kolorów essie, ochrona paznokcia i trwały efekt -  oto co lubimy na naszych paznokciach. Polecamy!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
testowałam essi gel,kolejny lakier żelowy który pęka jak zwykły żel,po 15 minutowym trzymaniu w acetonie paznokcie są okropne,nadal jestem zwolenniczką shellaka
/4 lata temu
ja najbardziej lubie lakiery inglota, sa w miare tanie i dobre. teraz mozna je wygrac w konkursie na fanpage'u netii wiec warto wziac udzial:)