Egzotycznie i apetycznie

W salonie kosmetycznym ma być przyjemnie, pachnąco i bardzo relaksująco. To obowiązujący trend.
/ 20.10.2006 17:09
Przedstawiamy zabiegi inspirowane egzotyką.

W stronę Orientu



Indoceane Treatment Thalgo
Długi relaksujący zabieg na ciało – wycieczka po różnych egzotycznych zakątkach świata. Zaczyna się w Iranie, bo stamtąd pochodzi gorący peeling na bazie brązowego cukru, soli morskiej i olejków. Potem przystanek w Egipcie: kąpiel w oślim mleku. Indie poznasz dzięki masażowi ajurwedycznemu, a Chiny – poprzez maskę na bazie oleju z kiełków ryżowych. Zabieg polecany jest zestresowanym. Zarezerwuj 2,5 godziny i 350 zł.
Gdzie? Instytut Thalgo, ul. Wilcza 5, Warszawa, tel. 022 622 07 21 i autoryzowane salony Thalgo (www.thalgo.com.pl).

Trufle i czekolada
Terapia truflowa ISHI Method
Bardzo apetyczny zabieg na twarz. Dla prawdziwych smakoszy, bo głównym składnikiem wykorzystywanych tutaj kosmetyków są trufle – czarne i białe. W serum liftingującym połączono je m.in. ze szparagami w oliwie i koprem włoskim, zaś w serum rozjaśniającym – z borowikiem szlachetnym i sokiem cytrynowym. Między zaaplikowaniem jednego i drugiego serum nakłada się na twarz maskę przeciwstarzeniową z kawiorem, anyżkiem, kardamonem i kolendrą (ma postać czarnych kuleczek). To wszystko ma na celu rozjaśnienie skóry, jej silne odżywienie i wygładzenie. Spodziewaj się też prawdziwych doznań smakowych – dostaniesz pyszną czekoladkę truflową do zjedzenia. Całość jest pomysłem włoskiej marki ISHI Method. Zabieg kosztuje ok. 560 zł. Przy serii 5 zabiegów dwa opakowania truflowych serum gratis.
Gdzie? Instytut Zdrowia i Urody Fitness & Spa Sharley, al. Jana Pawła II 75, Warszawa, tel. 022 636 46 64 (www.sharley.com.pl).

Rytuały pielęgnacyjne

Instytut Kérastase
W Krakowie powstał drugi już w Polsce Instytut Kérastase (po Gdyni). Mieści się w salonie Roman. Wydzielono tu specjalną, wyciszoną przestrzeń, gdzie wykonywane są rytuały pielęgnacyjne. Mycie włosów i masaż skóry głowy odbywa się w bardzo wygodnym fotelu, który w dodatku masuje plecy. Do wyboru masz np. rytuał objętości, witalności i rozświetlający. Rytuały kosztują 50–80 zł.
Gdzie? Instytut Kérastase, salon Roman, ul. Gołębia 1, Kraków, tel. 012 422 76 27 (www.salonroman.pl).

Menu dla ciała



Zabieg Body a la Carte
Ujędrniająco-relaksująca uczta dla ciała. Kolejne etapy tego zabiegu układają się w apetyczne menu. Na przystawkę dostajemy dokładny peeling wykonywany za pomocą specjalnego muesli z ziarnami kakaowca, kryształkami cukru i owocowych olejków. Główne danie to aplikacja maski termoenergizującej z czystym kakao. Zabieg kosztuje 240 zł. Trwa 2 godziny.
Gdzie? Instytuty Dr Irena Eris, infolinia 0801 121 111 (www.eris.pl/instytut).

Fot.: Fotobajt, Serwis prasowy
Anna Kondratowicz/ Uroda