POLECAMY

Czy wiesz jak zrobić kąpiel ziołową?

Kąpiele przyrządzone z tych naparów nadają się do każdego typu skóry. Niech trwają 15 minut – dłuższe mogą wysuszyć skórę
Czy wiesz jak zrobić kąpiel ziołową? fot. Czy.wieszjak.pl

• z brzozy i szałwii – relaksująca – 5 garści liści szałwii i 5 garści liści brzozy (dla zapachu możesz dodać 2 garście liści mięty) zalej 3 litrami zimnej przegotowanej wody. Doprowadź do wrzenia na małym ogniu i odcedź. Do wanny wlej sok z 2 cytryn i wywar z liści. (Jeśli masz bardzo tłustą skórę, zamiast soku z cytryny dodaj 4 garście soli).

• z mięty – rozluźniająca – 8 garści liści mięty zalej 2 litrami przegotowanej zimnej wody. Doprowadź do wrzenia na małym ogniu, odstaw pod przykryciem na 30 minut. Wlej do wanny napar razem z liśćmi i sok z 2 pomarańczy. Żeby wzmocnić aromat kąpieli, możesz wrzucić do wanny kilkanaście grubych wiórków skórki pomarańczowej.

• z płatków róży – nawilżająca – zalej kilka garści płatków róży pomarszczonej 2 litrami letniej przegotowanej wody i odstaw na dobę. Podgrzewaj 15 minut, nie dopuszczając do zagotowania. Napełnij wannę, wlej do niej wodę z płatkami. Jeśli chcesz dodatkowo natłuścić skórę, dodaj do wanny 4 łyżki płynnego miodu wielokwiatowego i litr mleka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)