Czy wiesz jak zrobić domowe spa?

Po wyczerpującym tygodniu znajdź odrobinę czasu dla siebie i zrób sobie domowe spa. Ukojenie może przynieść  kąpiel z dodatkiem wonnych zió. Oto kilka przepisów na relaksującą, ożywiającą i odświeżającą kąpiel.
/ 28.09.2010 18:08
Czy wiesz jak zrobić domowe spa? fot. Czy.wieszjak.pl

Uspokajająca, wzmacniająca i dezynfekująca – 2 garście suszonego ziela macierzanki zalej 3 litrami wrzątku, gotuj na małym ogniu przez 5 minut, odstaw pod przykryciem na 20 minut, odcedź, wlej do wody w wannie, po kąpieli nie wycieraj ciała, tylko owiń się dużym ręcznikiem lub szlafrokiem i poleż jeszcze 5 minut.

Odprężająca i wzmacniająca – po 5 łyżek nagietka i babki lancetowatej wymieszaj, zalej 2 litrami wrzątku, odstaw na 30 minut pod przykryciem, odcedź, wlej do wanny z wodą.

Ożywiająca – pokrój na ćwiartki 5 cytryn, zalej 2 litrami ciepłej wody, przykryj i odstaw na 30 minut, odcedź, dolej do wody w wannie, owoce obierz ze skórki i zawiąż ją w płótno, włóż do wanny.

Odświeżająca – 3 łyżki ziela mięty, 2 łyżki korzenia lubczyku i łyżkę ziela pokrzywy wymieszaj zalej 2 litrami wrzątku, odstaw pod przykryciem na 20 minut, odcedź, wlej do wanny z wodą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/31.01.2015 14:25
[quote=~maciejkaa] Ooo tak, domowe spa to zdecydowanie to co chcialabym miec w swoim domu:) Moze warto zacząć rozważać i odklądać pieniądze na te inwestycje..? Zwlaszcza,ze ostatnio natknęłam sie na firme http://www.akvafalo.pl/ ktora zajmuje sie takimi rzeczami i ogladając ich galerię na stronie az dech zaparło! [/quote] -------------- Też tak uważam, jeśli tylko było by mnie stać wówczas bez wahania całej mojej rodzinie urządził bym domowe-centrum-relaksu. Jak dla mnie naj naj była by kąpiel w ciepłej wodzie ze specjałami do tego kufel ciemnego piwa wow to jest to
/29.01.2015 10:51
Ooo tak, domowe spa to zdecydowanie to co chcialabym miec w swoim domu:) Moze warto zacząć rozważać i odklądać pieniądze na te inwestycje..? Zwlaszcza,ze ostatnio natknęłam sie na firme http://www.akvafalo.pl/ ktora zajmuje sie takimi rzeczami i ogladając ich galerię na stronie az dech zaparło!
/29.09.2012 08:38
weżyt efyh80yhu fy8cyhusbhcfbh fcudbcfuedfhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmhhhhhhhhhhhhhhhgffdxcgvujhgyttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjcccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb