POLECAMY

Czy wiesz jak zmniejszyć wydzielanie potu?

Mokre plamy pod pachami często nie pozwalały złapać się górnego drążka w autobusie. Sprawa jednak jest do załatwienia, nie tak łatwo, ale warto – zaręczam.

Po pierwsze – dieta. Nie przekraczam dwóch litrów płynów dziennie, ponadto zaczęłam odżywiać się zdrowo – bez fast-foodów, smażonego mięcha i masy przypraw. De facto zrzuciłam dzięki temu parę zbędnych kilogramów.

Na początku popijałam szałwię – pomogła nieco ograniczyć wydzielanie potu, jednak jest to środek o dość ograniczonym zakresie działania. W każdym razie – nie szkodzi – można więc się przełamać i popijać zaparzone herbatki.

Kupiłam specjalny talk do ciała – można dostać go w drogeriach, lub w aptekach – są nawet specjalne do ograniczenia potliwości. Kupiłam także specjalne antyperspiranty – oczywiście w aptece – nie tam żadne reklamowane wymysły marketingowe. Jest parę firm godnych polecenie – różnią się ceną, warto zapytać farmaceuty, najlepiej jakiegoś zaufanego – z pewnością coś specjalnego wynajdzie.

Zadbałam przy okazji o stopy – kupiłam specjalne wkładki antypot – używam regularnie peelingu i talku do stóp, dbam o prawidłowe nawilżenie stóp.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)