POLECAMY

Czy wiesz jak złagodzić podrażnienia po depilacji?

Podrażnienia po depilacji maszynką lub depilatorem to częsty problem wrażliwej skóry. Na skórze pojawiają się czerwone krostki, włoski wrastają i tworzy się stan zapalny mieszków włosowych. Jeśli nie wiesz jak usunąć czerwone krostki po depilacji, spróbuj mojego sposobu. Jest naprawdę skuteczny.
Czy wiesz jak złagodzić podrażnienia po depilacji?

Żeby po depilacji nie było podrażnień, trzeba systematycznie robić peeling nóg. Ja robię co drugi dzień porządny peeling szorstka gąbką z użyciem peelingu (wybieraj tylko te naturalnym ziarnem, syntetyczne drobinki są za słabe). Możesz spróbować peelingu do ciała z solą iwonicką lub np. peelingu przeznaczonego do mikrodermabrazji z pokruszonym diamentem i pyłem wulkanicznym Vulcanic Mat (drze niesamowicie:D).

Masuj delikatnie  nogi przez około 30 minut. Osusz nogi i poczekaj aż skóra się uspokoi.

Proponuję zrezygnować z zabójczej maszynki czy morderczego depilatora i spróbować depilacji pastą cukrową (gotową, nie robioną samodzielnie).

Jesli jednak zdecydujszesz sie na maszynkę lub depilator i po zabiegu na twoich nogach  "tradycyjnie" pojawią się czerwone plamki (podrażnione mieszki włosowe), posmaruj nogi kremem antybakteryjnym Avene Cicalfate - działa silnie odkażająco i łagodząco (koszt ok. 80 zł). Mi bardzo ten krem pomógł. Możecie także spróbować Alantan lub zwykły Tribiotic - dostępne w aptece bez recepty. Są o wiele tańsze, ale mają słabsze działanie.

Jeśli nie pomagają wam te środki, nie ma co czekać z problemem i udać się do dermatologa po maść z mocznikiem. To zwykle likwiduje problem całkowicie. Maści z mocznikiem nie dostanie się bez recepty.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)