POLECAMY

Czy wiesz jak zamknąć rozszerzone pory?

Zmorą osób o cerze trądzikowej lub tłustej są rozszerzone pory. Mogą występować zarówno u młodych kobiet, nastolatek i  dojrzałych kobiet. Poniżej podaję kilka wskazówek jak uporać się z tym problemem.
Czy wiesz jak zamknąć rozszerzone pory?

Pielęgnacja skóry z rozszerzonymi porami polega na na wyborze odpowiednich kosmetyków o działaniu matującym i oczyszczającym dogłębnie pory z zaskórników. Możemy też skorzystać z domowych sposobów wykorzystujących produkty pochodzenia organicznego.

Latem polecam  maseczkę z brzoskwiń. Owoce kroimy w drobne plasterki i kładziemy je na twarz. Maseczka ta ma właściwości ściągające i nadaje skórze piękny kolor i blask.

Innym domowym sposobem jest maseczka z drożdży. W małym garnku rozgrzewamy parę łyżek miodu i dodajemy do tego trochę drożdży. Wystudzoną masę nakładamy na twarz i po 15 minutach zmywamy wodą.

Wydzielinę tłuszczową, produkowaną w nadmiarze przez gruczoły łojowe zlikwiduje nam maseczka z porzeczek. Do jej wykonania potrzebna jest łyżka mąki ziemniaczanej oraz garść porzeczek czerwonych. Całość mieszamy  aż do otrzymania konsystencji papki, którą nakładamy na twarz na 20 minut.

Prostą domową maseczką jest maseczka z zielonego ogórka. Ścieramy ogórek, odciskamy z nadmiaru soku ,dodajemy po łyżeczce balsamu do ciała, mleka oraz mąki. Całość mieszamy. Maseczka powinna mieć konsystencję mleczka. Nakładamy ja na twarz i dekolt, a po 5 minutach zmywamy letnią wodą.

Coraz bardziej popularnym zabiegiem o działaniu dogłębnie oczyszczającym naskórek ze wszelkich zalegających w porach złogów jest mikrodermabrazja. Wykonuje się go w gabinecie kosmetycznym. W efekcie cera odzyskuje kolor i blask.

Blue peel – zwany inaczej błękitnym peelingiem lub, bardziej naukowo, zabiegiem chemabrazji kolorowej, to tradycyjny  zabieg peelingujący skórę. Może być wykonany tylko przez dermatologa, ponieważ używa się do tego specjalnego kwasu trójchlorooctowego (TCA). Kwas wnika we wszystkie warstwy naskórka, a równocześnie stosowany niebieski barwnik wskazuje, jak głęboko w skórę dotarł kwas

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)