POLECAMY

Czy wiesz jak zadbać o skórę po lecie?

Niezależnie od rodzaju cery skóra po wakacjach potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Powinna ona koncentrować się na uporaniu z najczęściej występującymi po miesiącach letnich problemami: pękającymi naczynkami, przebarwieniami, przesuszeniem i nasileniem trądziku.
Czy wiesz jak zadbać o skórę po lecie? fot. Czy.wieszjak.pl

Pęknięte naczynka – to efekt wysokich temperatur, opalania, korzystania z solarium i sauny. Używaj kosmetyków uszczelniających, nawilżających, regenerujących oraz kojących. Sięgaj po specjalne serie, które przeznaczone są do cery naczyniowej. Przyjmuj doustnie witaminę C. Pajączki możesz leczyć za pomocą laseroterapii. Zrezygnuj z pikantnych i gorących posiłków oraz napojów – zaostrzają dolegliwości.

Przebarwienia – plamki na skórze powstają pod wpływem promieniowania słonecznego. Ich likwidacja nie jest łatwa – dlatego lepiej im zapobiegać chroniąc się przed promieniowaniem UV. Stosuj zabiegi rozjaśniające skórę, dermabrazję. Używaj kremów wybielających, które hamują powstawanie plamek i rozjaśniają istniejące. Gdy masz większe przebarwienia stosuj kuracje dermatologiczne pod kontrolą lekarską.

Przesuszenie – gdy masz suchą, szorstką, łuszczącą się skórę nie myj twarzy wodą z kranu. Używaj toniku, mleczka i płynu micelarnego. Stosuj kremy i maseczki nawilżające (nakładaj je raz w tygodniu przynajmniej przez 3 miesiące). Przyjmuj witaminę A – normalizator skóry – reguluje proces rogowacenia naskórka, wspomaga jego regenerację, ogranicza szorstkość i złuszczanie skóry.

Trądzik – powoduje go wzmożona aktywność gruczołów łojowych i nadmierne rogowacenie naskórka zatykającego pory. Latem używaj beztłuszczowych emulsji chroniących przed słońcem. Nie stosuj drażniących środków myjących, ale łagodne kosmetyki, które oczyszczają cerę nadmiaru serum i odblokowują pory. Nie odtłuszczaj skóry roztworami zawierającymi alkohol.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)