POLECAMY

Czy wiesz jak zabezpieczyć się przed słońcem?

Na działanie słońca jesteśmy narażeni w różnych sytuacjach, powinniśmy więc szczególnie zwrócić uwagę na naszą skórę, możemy bowiem doprowadzić do przykrych poparzeń.
Czy wiesz jak zabezpieczyć się przed słońcem?

Najbardziej należy uważać na twarz. Czy opalamy się na plaży, czy też jeździmy na nartach, czy idziemy na wycieczkę w góry – nasza twarz narażona jest na działanie promieni słonecznych. Powinniśmy więc zapewnić jej ochronę. Dobrym sposobem jest stosowanie kremów z filtrem – ale trzeba ich użyć przed wyjściem na słońce. Jeżeli chodzi o piesze wycieczki – warto zaopatrzyć się w czapkę z daszkiem.

Jeżeli chodzi o całe ciało, to szczególnie jesteśmy narażeni na działanie słońca podczas wakacji nad morzem. Tam też powinniśmy zadbać o skórę, przed wyjściem na słońce smarujemy się kremem z odpowiednim filtrem. Czynności te powtarzamy co kilka godzin – informację tą znajdziemy często na opakowaniu. Po opalaniu również stosujemy kremy nawilżające.

Jeśli jednak odczuwamy pieczenie – oznacza to, że słońce zbyt mocno i zbyt długo działało na naszą skórę. Żeby zredukować do minimum nieprzyjemne odczucia poparzenia słonecznego – czy to na twarzy, czy też na całym ciele, możemy kupić specjalne żele chłodzące. Jest również domowy sposób na oparzenia – nasmarować czerwone miejsca kefirem, maślanką lub zsiadłym mlekiem, pozostawić grubą warstwę na kilkanaście minut i następnie spłukać – daje dużą ulgę przy nawet silniejszych oparzeniach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)