Czy wiesz jak wzmocnić słabe rzęsy?

Jeśli Twoje rzęsy są rzadkie i wypadają wspomóż je wzmacniającą pielęgnacją. Oto kilka kroków do mocnych i długich rzęs.
/ 28.09.2010 13:12
Czy wiesz jak wzmocnić słabe rzęsy? fot. Czy.wieszjak.pl

Zrezygnuj z wodoodpornego tuszu do rzęs - jego składniki mogą szkodzić rzęsom. Zmywanie tuszu wymaga mocniejszego pocierania włosków, co je osłabia.

Wypróbuj olejek rycynowy - to olej roślinny zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe, które wzmacniają cebulki. Początkowo stosuj go codziennie po wieczornym demakijażu - nakładaj na rzęsy patyczkiem higienicznym, palcem lub umytą spiralką ze zużytej maskary. Uważaj, by olejek nie dostał się do oczu - może je podrażnić. Po 4 tygodniach włoski powinny być grubsze i mocniejsze.

Stosuj specjalne odżywki - zawierają wzmacniającą kreatynę, prowitaminę B5, ceramidy i wyciągi roślinne.

Nigdy nie pozostawiaj tuszu na rzęsach - stosuj dobry płyn do demakijażu np. dwufazowy. Składa się on z fazy wodnej i oleistej. Po zmieszaniu skutecznie usuwa tusz - nasączony wacik przyłóż do oka na 15 sekund i przetrzyj nim rzęsy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/18.09.2014 17:05
tak
/18.09.2014 14:08
arganowego chyba a nie rycynowego? :)
/11.09.2014 22:06
To ja polecam Wam dobry tusz do rzes Rimmel Wonder'Full i naprawde dziewczyny nie bedziecie miały problemów z rzesami, a do tego beda idealnie wytuszowane.