POLECAMY

Czy wiesz jak wyregulować brwi?

Depilacja brwi czasami sprawia kłopot - brwi są za cienkie, za krótkie lub nie układają się w ładny łuk. Jak wydepilować brwi, by uzyskać idealny kształt - kilka cennych wskazówek.
Czy wiesz jak wyregulować brwi?

Brwi powinny swoim rysunkiem przypominać dwa łagodnie wygięte łuki, nie połączone ze sobą u nasady nosa. Nie powinny być zbyt „wyskubane”, bo będziesz wyglądała zbyt teatralnie, natomiast zbyt grube i krzaczaste sprawiają wrażenie zaniedbanej twarzy.

Aby prawidłowo wyregulować brwi, potrzebna ci będzie kredka.

Przystaw kredkę pionowo tuż przy skrzydełku nosa, tak by drugi jej koniec sięgał początku łuku brwiowego nad oczodołem. Wyrwij wszystkie włoski, które wychodzą poza kredkę i tworzą nieładne złączenie brwi.

Przyłóż ponownie kredkę do płatka nosa, tak, aby przebiegała przez zewnętrzny kącik oka. Zaznacz sobie ten punkcik - jeżeli brew wyrasta poza niego, usuń włoski, jeśli jest krótsza – dorysuj.

Najwyższe wygięcie łuku brwiowego powinno znajdować się na 1/3 długości oka, mierząc od zewnętrznego kącika.

Początek i koniec brwi powinien znajdować się na jednej linii. W tym celu przyłóż kredkę poziomo wzdłuż linii powiek, tak by koniec i początek leżały na jednej prostej.

Jeśli brwi są za krótkie lub zbyt cienkie, dorysuj dodatkowe włoski. Używaj do tego twardej kredki do brwi w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia brwi. Najlepsze odcienie to brąz i szary. Czarnego unikaj, bo będzie wyglądał nienaturalnie.

Przed depilowaniem przyłóż do łuku brwiowego na chwilę kostkę lodu, bo zimno obkurcza naczynia krwionośne, a to skutecznie zmniejsza ból.

Aby zmniejszyć ból i podrażnienia, podczas wyrywania włosków, delikatnie naciągnij palcami skórę łuku brwiowego.

Włoski wyrywaj pęsetą w kierunku, w którym rosną. W innym razie podrażnisz miejsce, z którego wyrastał włosek i spowodujesz, że włosek będzie wrastał. Pęseta powinna być skierowana pod katem ostrym do powierzchni skóry. Im ruchy przy depilacji są szybsze i skóra dobrze napięta, tym zabieg jest mniej bolesny.

Depilację zacznij od zewnętrznego kącika oka. W pierwszej kolejności usuń włoski znajdujące się bliżej gałki ocznej, stopniowo zbliżając się do łuku brwiowego.

Na koniec wyczesz brwi grzebykiem, kierując włoski do góry i akcentując łuk brwiowy.

Jeżeli włoski nie chcą się ładnie układać, możesz musnąć brwi odrobiną specjalnego żelu do brwi, ewentualnie olejkiem rycynowym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)