POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać odpowiedni dezodorant dla siebie?

Chyba każda kobieta ma w swojej kosmetyczce ten kosmetyk. Nie dość, że ładnie pachnie może również pielęgnować skórę. Jaki wybrać dezodorant by sprostał naszym oczekiwaniom?

Można wybrać wśród wielu dostępnych zapachów: kwiatowych, orientalnych, owocowych. Wybierz odpowiedni dla siebie.

Można wybierać wśród wielu rodzai: w sztyfcie, kulce, kremie czy sprayu, perfumowane

Najzwyklejsze dezodoranty nie mają właściwości antyperspiracyjnych. Wydzielają one jedynie ładny zapach. Ich działanie to zaledwie kilka godzin. Jeżeli nie pocisz się zbyt intensywnie to wybór dla ciebie. Jednak na lato i tak poleciłabym antyperspirant.

Dezodorant perfumowany lub perfumy w kremie. To może być idealnym dodatkiem do twoich ulubionych perfum, jeżeli kupisz dezodorant perfumowany o tym samym zapachu.

Dezodorant antyperspirant. Jest skuteczny w walce z potem. Zamyka kanaliki potowe. Niestety czasem zostawiają one nieładny biały ślad na ubraniu i skórze (zawierają sole glinu). Warto więc po jego użyciu odczekać troszkę i po jakimś czasie dopiero założyć ubranie. Może warto skusić się też na dezodorant antyperspiracyjny w kremie. Szybciej wnika on w skórę.

W Aptece znajdziesz też specjalne preparaty hamujące wydzielanie się potu. Specjalne dezodoranty, czy kremy. Takie preparaty stosuje się wieczorem. Po umyciu i wysuszeniu skóry pod pachami. Rano musisz wziąć prysznic i gotowe. Taka aplikacja wystarcza nawet na tydzień.

Żeby dezodorant dobrze spełnił swoją funkcję pamiętaj o dokładnej depilacji skóry pod pachami. Nie nakładaj na nią raczej od razu dezodorantu, bo możesz ją podrażnić.

W sprzedaży są dostępne specjalne dezodoranty hamujące odrastanie włosków po depilacji, warto po nie sięgnąć, szczególnie gdy jesteś osobą bardzo zabieganą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)