POLECAMY

Czy wiesz jak wybielić zęby domowymi sposobami?

 Znam kilka dobrych sposobów na wybielanie zębów bez zabiegów dentystycznych. Możecie spróbować wybielić zęby domowymi sposobami przy użyciu produktów z kuchni. Polecam te metody wybielania zębów głównie osobom, które mają lekko zażółcone zęby. Biały uśmiech gwarantowany po ok. trzech tygodniach regularnego mycia zębów.
Czy wiesz jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Możesz stosować sodę. Nałóż na szczoteczkę trochę sody oczyszczonej i czyść nią zęby tak, jak w przypadku pasty do zębów. Efekt jest widoczny, ale niestety krótkotrwały. Uważaj, żeby nie trzeć zębów z nadmierną siłą, ponieważ soda niszczy szkliwo.

W podobny sposób możesz postąpić z solą. Szczotkuj nią zęby. Pamiętaj jednak, że jej nadmiar może uszkodzić szkliwo.

Kilka razy dziennie wcieraj w zęby sok z cytryny. Jest to dość popularny sposób na domowe wybielanie zębów. Jednak nie polecam zbyt częstego jego stosowania, ponieważ kwas znajdujący się w cytrynie działa dość agresywnie na zęby.

Stosuj pasty wybielające. Stosowanie dobrej jakości pasty z pewnością wybieli twoje zęby o jeden ton. Pamiętaj przy tym o dokładnym szczotkowaniu okrężnymi ruchami i wnikaniu głęboko w szczeliny międzyzębowe. Wszelkie pasty typu typu holywood smile są bardzo skuteczne, lecz nie należy przesadzać z ich ilością, bo osłabiają szkliwo.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Dzis wróciłem od zaprzyjaznionej dentystki , chcialem wybielanie zelem z nakładkami , odradziła mi gdyz zel wgryza sie w szkliwo zębów i powstają mikro pecherzyki {pod mikroskopem szkliwo zęba robi sie jak skórka pomarańcza } po krótkotrwałym efekcie jak zęby zżułkną nie pomogą nawet domowe sposoby na ich wybielenie:{ delikatnie szczotkując solą nie naruszamy szkliwa w stopniu powstania nadwrazliwosci . a efekt jest dosc zadowalający jak nawłasną chigienę pozdrawiam.
/7 lat temu
najprostszy sposób do starcia szkliwa, szokujące porady.