POLECAMY

Czy wiesz jak wybielić swoje zęby?

Żółte zęby to zmora chyba każdej dziewczyny. Jest parę sposobów na białe zęby, tych najdroższych jeszcze nie udało mi się wypróbować niestety, a podobno są najbardziej skuteczne.

Najpopularniejsze i najbardziej dostępne są pasty wybielające – faktycznie przy częstym stosowaniu widać efekty, zęby są zdrowsze i jaśniejsze, wydaje mi się jednak, że podobne efekty daje w zasadzie każda dobra pasta – nie tylko te z napisem „wybielająca”.

Paski do zębów – trzeba je stosować przez około tydzień, żeby zauważyć wybielanie. Działają, jednak podrażniają dziąsła i wywołują przykre poczucie w buzi. Do tego są dość drogie – ok. 40 zł.

Zabieg laserowy – w gabinecie dentystycznym, jest niestety drogi, i dla przeciętnego śmiertelnika trochę czasu zajmie, żeby nazbierać na ten luksus – efekty są jednak oszałamiające, a osoby, które się poddały zabiegowi – bardzo zadowolone.

Żel wybielający – również w gabinecie, przygotowuje się specjalne szyny, wypełnia je się żelem i zakłada na parę godzin. Zabieg trzeba powtórzyć i jest trochę drogi.

Istnieją też szamańsko-domowe sposoby na wybielanie – np. mycie zębów szczoteczką nasączoną roztworem sody oczyszczonej lub soku z cytryny lub węglem – wszystkie jednak powodują uszkodzenie szkliwa lub dziąseł, trzeba umieć zrezygnować w porę, lub pożegnać się ze zdrowymi zębami.

Na koniec – gumy do życia wybielające – kiedy nie mamy szczoteczki, jak najbardziej wskazane.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)