POLECAMY

Czy wiesz jak utrzymać zdrową skórę twarzy?

Maseczki domowe – oto niedrogi i dobry sposób na zadbanie cery. Polecam wszystkim – oto kilka moich propozycji:

Ze świeżego ogórka: skórkę obraną z ogórka lub plasterki, po 20 minutach zmywamy wacikiem nasączonym mlekiem – działa wybielająco.

Kiszona kapusta – 10 dag kiszonej kapusty nakłada się na twarz, po 20 minutach zmywa się zimną wodą – zwęża pory, nadaje zdrowy koloryt.

Z truskawek – 3 truskawki rozgnieść, wymieszać z miodem, nałożyć na twarz – po 20 minutach zmyć letnim mlekiem. Działa odmładzająco.

Siemię lniane – 2 łyżki siemienia gotuje się z dodatkiem szklanki wody, tak, żeby powstała papka, nakłada się możliwie najgorętszą. Działanie oczyszczające.

Twaróg – 3 łyżki białego twarogu ucierać z łyżką miodu, żeby powstał krem, nakładać na twarz, po 20 minutach zmyć wacikiem nasączonym mlekiem. Odżywia i odmładza.

Peeling z cukru – najprostszy, dwie łyzeczki cukru łączymy z ok. 1,5 łyżeczki wody (konsystencja musi być gęsta, ale też taka, żeby cukier się nie rozpuścił) – nakładać na twarz, delikatnie pocierać przez 5 minut omijając okolice oczu i ust. Kryształki cukru najpierw ścierają naskórek, potem rozpuszczając się mają właściwości polerujące. Wodę można zastąpić np. jogurtem naturalnym.

Może to mniej do twarzy, ale warto też wykorzystać fusy z kawy do peelingu całego ciała – można do nich dodać jogurtu lub żelu do kąpieli – świetnie i delikatnie wygładzają skórę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)