POLECAMY

Czy wiesz jak usunąć przebarwienia skóry?

Jeśli twoim problemem są kłopotliwe przebarwienia na skórze, które trudno ukryć, kilka domowych sposobów podanych przeze mnie poniżej powinno pomóc w zmniejszeniu lub całkowitym pozbyciu się ich.
Czy wiesz jak usunąć przebarwienia skóry? fot. Fotolia

Najlepszym środkiem, który z pewnością dostępny jest w każdej kuchni, to cytryna. Może być stosowana bezpośrednio na skórę albo może być składnikiem innego środka.

Jeśli chcesz zredukować przebarwienia po trądziku lub pryszczach, przecieraj twarz skórką z cytryny. Po skończeniu , pozostaw skórę na około 10 minut. Najlepszy efekt osiągniesz, jeżeli będziesz to robić regularnie.

Kolejnym domowym sposobem na zredukowanie przebarwień i poprawienie wyglądu cery jest maseczka z  dwóch  pełnych łyżek mąki z ciecierzycy, szczypty kurkumy, kilku kropelek soku z cytryny i łyżki twarogu. Całość należy dobrze wymieszać na jednolitą masę i nałożyć na twarz. Jeśli maseczka będzie stosowana regularnie, szybko zauważysz zmiany.

Właściwości wybielające mają surowe ziemniaki. Starte ziemniaki zetrzyj na tarce, zawiń w szmatkę i odciśnij  z soku. Odciśnięte ziemniaki połącz  z kilkoma kroplami soku z cytryny i miodem, po czym nałóż na twarz. Maseczki nie musisz nakładać na całą twarz. Możesz ograniczyć się tylko do miejsc z przebarwieniami. Zmyj po 20 minutach. Jeśli chcesz zmniejszyć  przebarwienia spowodowane nadmiernym opalaniem i poparzenia, nałóż maseczkę na całą twarz.

Prostym sposobem na walkę z przebarwieniami jest mieszanka soku pomidorowego i soku z cytryny. Można ją przechowywać w naczyniu w lodówce. Codziennie za pomocą wacika przecieraj twarz. Z pewnością  uda Ci się stopniowo rozjaśnić kolor skóry  oraz zmniejszyć przebarwienia.

 Niedoskonałości skóry możesz zredukować, stosując regularnie maseczkę z miodu, soku z cytryny i odrobiny kurkumy.

Na  złagodzenie trądziku, pozbycie się pryszczy i czyraków możesz zastosować maseczkę z sandałowca i wody różanej. Drzewo sandałowca ma właściwości wybielające, dlatego nadaje się do usuwania przebarwień i utrzymania jasnej karnacji skóry.

 Skuteczna w walce z przebarwieniami jest również maść z liści miodii indyjskiej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/miesiąc temu
Na mnie zadziałał laser w klinice TLC CLINIC Ostrołęka. Zabieg sukcesywnie usunął przebarwienia :) Nic wcześniej nie zadziałało tak jak Laser Cutera Excel.
/2 miesiące temu
Startych ziemniakow nie mozna juz zetrzec. Odciskuje sie sok a nie ziemniaki!! Poza tym pare praktycznych porad w tym artykule...
/7 miesięcy temu
W moim przypadku 100% skuteczność osiągnęłam dzięki Alma Beauty Rejuve Dye-VL w Salon Gabriel Pruszcz Gdański. Warto zaufać specjalistom.
POKAŻ KOMENTARZE (18)