POLECAMY

Czy wiesz jak usunąć kamień z zębów?

W walce z tworzącym się kamieniem nazębnym musimy przede wszystkim pamiętać o przestrzeganiu codziennej higieny jamy ustnej. Poniżej przedstawiam kilka skutecznych sposobów, dzięki którym będziemy mogli usunąć kamień z zębów.

usuwnie kamienia nazębnego

fot. Fotolia

Usuwanie kamienia nazębnego krok po kroku

Niezbędna do tego będzie dobra pasta do zębów, która kontroluje powstawanie kamienia nazębnego oraz szczoteczka dobrze dopasowana do twojej jamy ustnej, z miękkim  zaokrąglonym włosiem.

Dentyści polecają taki typ szczoteczki, gdyż jest delikatna dla szkliwa zębów i skutecznie usuwa osad z zębów.

Pastę (z atestem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego) nałóż w niewielkiej ilości na szczoteczkę.

Dokładnie , za pomocą ruchów okrężnych, szczotkuj swoje zęby. Szczególnie starannie myj dolne zęby znajdujące się w tylnej części jamy ustnej, ponieważ na nich najbardziej tworzy się kamień nazębny. Pamiętaj, że zęby szczotkujemy minimum dwa razy dziennie przez około 3-4 minuty.

Następnie użyj nici dentystyczne, którą ostatecznie usuniesz  resztki jedzenia. Czyść nitką powierzchnię pomiędzy każdym zębem i dookoła niego.

Na koniec użyj specjalnego płynu do płukania jamy ustnej.

Polecamy: Płukanki do zębów - konieczność czy fanaberia?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
ja staram się usuwać regularnie kamień w gabinecie. Co pół roku odwiedzam Galerię Uśmiechu, żeby pani Ela wyczyściła mi zęby. Po wizycie są bardzo fajne, jaśniejsze, gładkie i super czyste.
/3 lata temu
Nie wiem jak to się ma do usuwania kamienia bardziej do zapobiegania zapraszam na http://www.conceptwall.pl
/6 lat temu
Jesli macie z tym powazny problem to mysle ze powinniście spróbowac równiez czegoś takiego, co w moim przypadku okazało sie byc bardzo skuteczne w walce z płytka nazębna http://biogaia.pl/indication_plaque_gingivitis.php
POKAŻ KOMENTARZE (2)