POLECAMY

Czy wiesz jak szczotkować zęby?

Prawidłowe szczotkowanie zębów jest niezbędne do utrzymania odpowiedniego stanu naszej jamy ustnej. Może się jednak okazać, że tej prostej czynności nie wykonujemy do końca prawidłowo. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek.
Czy wiesz jak szczotkować zęby? fot. Fotolia

O ile spożywanie warzyw i owców pomoże nam utrzymać zęby w czystości, to produkty bogate w  skrobię i cukier  spowodują nagromadzenie się bakterii  na płytce nazębnej. Dlatego lepiej na przekąskę wybierajmy suszone owoce lub jogurt naturalny.Poza  odpowiednią dietą  ważna jest dbałość o higienę jamy ustnej. Pomoże nam w tym szczoteczka,nić dentystyczna, pasta do zębów oraz płyn do płukania jamy ustnej.

Nici dentystycznej użyj przed szczotkowaniem. Szczoteczkę do zębów zmocz w ciepłej wodzie,a następnie wyciśnij na nią niewielką ilość pasty. Szoruj zęby okrężnymi ruchami, aby dotrzeć do każdej szczeliny. Szczotkując zęby, pamiętaj o miejscach, gdzie stykają się z dziąsłami. Na mycie zębów przeznacz około 3 minut. Nie zapominaj o wyszorowaniu  szczoteczką również języka. Potem kilkakrotnie wypłucz usta wodą. Dodatkowo stosuj płukanki przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej.

Zaleca się mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Idealne byłoby mycie zębów po każdym posiłku. Nici dentystycznej używaj przynajmniej raz dziennie. Każdy z domowników musi mieć swoją szczoteczkę, którą należy zmieniać co miesiąc. Zaleca się wymianę szczoteczki po przebytej chorobie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)