POLECAMY

Czy wiesz jak rozjaśnić płytkę paznokcia?

Zdrowy paznokieć rozpoznamy po gładkiej powierzchni płytki, naturalnym połysku oraz lekko różowym zabarwieniu. Wygląd paznokci świadczy o stanie zdrowia naszego organizmu. Wszelkie odstępstwa w ich wyglądzie mogą być zapowiedzią  zmianach w organizmie.
Czy wiesz jak rozjaśnić płytkę paznokcia?

Przyczyną  przebarwienia płytki paznokciowej może być choroba typu: grzybica, zapalenie zatok,zaburzenia krążenia, HIV czy zapalenie zatok. Ale często powodem przebarwień płytki paznokciowej jest: palenie papierosów, malowanie paznokci ciemnymi lakierami bez bazy ,zażywanie niektórych leków, samoopalacze lub farby. Paznokcie z przebarwieniami stają się grube, wypukłe i mało elastyczne.

Aby usunąć przebarwienia paznokci i przywrócić im zdrowy wygląd, wystarczy zastosować dostępne na rynku tzw. Whitenery czyli wybielacze. Działają one jak odżywka. Wystarczy nałożyć wybielacz na płytkę paznokciową, by efekt był widoczny. Pamiętać należy, że wybielacze nie usuwają przebarwień paznokci tylko je maskują. Niestety zmiany występujące na paznokciach nadal istnieją. Zostały tylko ukryte, ale nie wyleczone.

W celu trwałego usunięcia przebarwień stosujmy codziennie wybielające okłady z cytryny. Należy umyć dokładnie ręce i wyszorować paznokcie. Opuszki palców wkładamy na kilka minut w miąższ przekrojonej na pół cytryny. Następnie opłukujemy ręce i smarujemy dłonie kremem do rąk.

Wcieranie soku z cytryny w płytkę paznokcia powoduje, że przebarwienia zanikają, płytka staje się gładka ,a skórki wokół paznokcia miękną. Podobne efekty otrzymamy, mocząc dłonie w oliwie z oliwek wymieszanej z sokiem cytrynowym oraz trzymając paznokcie w olejku rycynowym .

Rozjaśnianie paznokci możemy dodatkowo wspomóc polerkami, które wygładzą płytkę paznokcia. Zaleca się również zażywanie witamin, które korzystnie wpłyną na regenerację  paznokci. Stosowne preparaty znajdziemy w każdej aptece. Jeśli wyczerpiemy domowe sposoby rozjaśniania paznokci i nadal nie będzie zadowalającego efektu,polecamy wizytę u   dermatologa, który zapisze specjalistyczne preparaty do usuwania przebarwień płytki paznokciowej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)