POLECAMY

Czy wiesz jak przygotować odświeżającą i uelastyczniającą maseczkę do twarzy?

Jeśli nie masz gotowych kosmetyki sama możesz przygotować maseczkę z naturalnych składników. Oto kilka pomysłów na odświeżającą i uelastyczniającą maseczkę.
Czy wiesz jak przygotować odświeżającą i uelastyczniającą maseczkę do twarzy?

Średniej wielkości korzeń selera obierz, umyj, zetrzyj lub zmiksuj, zalej kilkoma łyżkami mleka i odstaw na 5-6 godzin. Następnie nałóż na twarz. Po 10 minutach zmyj, robiąc przy okazji delikatny masaż okrężnymi ruchami.

Sporą marchew umyj, obierz, opłucz, ugotuj w niewielkiej ilości wody. Miękką rozgnieć i delikatnie wymieszaj z białkiem ubitym na sztywną pianę. Rozsmaruj na twarzy i po 15 minutach zmyj przegotowaną wodą.

Zmiksuj 2 łyżki posiekanej rzeżuchy z 2 łyżkami oleju lnianego lub oliwą z oliwek. Rozprowadź na twarzy i po 20 minutach delikatnie zmyj ciepłą wodą.

4 łyżki zmielonego owsa lub płatków owsianych wymieszaj na gęstą papkę ze świeżą słodką śmietanką, rozsmaruj na twarzy i szyi. Po około 40 minutach zmyj przegotowaną wodą.

Ubij na sztywno pianę z białka, wymieszaj z 3 łyżkami razowej mąki pszennej i 2 łyżeczkami płynnego miodu. Rozsmaruj na twarzy. Po 15 minutach zmyj ciepłą, a potem chłodną wodą.

Po zmyciu każdej z maseczek wklep odpowiedni dla swojej cery i pory dnia krem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)