POLECAMY

Czy wiesz jak prawidłowo szczotkować zęby?

Jak zachować śnieżną biel zębów, aby Twój uśmiech onieśmielał wszystkich? Oto rady dla Ciebie.

Szczoteczka klasyczna. Po nałożeniu pasty na szczoteczkę, płuczemy jeden raz zęby czystą wodą. Następnie zaczynamy szczotkować zęby od dolnej szczęki posuwistymi ruchami, zarówno z jednej jak i drugiej strony po 30 sekund. Następnie robimy dokładanie to samo z górną szczęką, również 30 sekund. Następnie kolistymi ruchami szczotkujemy całą szczękę od zewnątrz zarówno górną, jak i dolną. Na koniec przez 30 sekund kolistymi ruchami szczotkujemy przód szczęki przez 1 minutę i gotowe.

Szczoteczka elektryczna. Po nałożeniu pasty, przesuwamy włączoną szczoteczkę wzdłuż górnej szczęki, nie zatrzymując się, aby nie uszkodzić szkliwa. Następnie postępujemy tak z dolną. Kolejnym etapem jest również przesuwanie szczoteczką z frontu. Czas zazwyczaj jest mierzony przez szczoteczkę automatycznie, więc ona sama da nam znać kiedy mycie powinno dobiec końca.

Kiedy nie mamy możliwości umycia zębów szczoteczką, bo np. zgubiliśmy ją będąc na wyjeździe, możemy wyszczotkować zęby palem w podobny sposób, jak szczoteczką "klasyczną" lub stworzyć prowizoryczną szczoteczkę np. z kawałka plastiku, na którego końcu umieścimy kawałek chropowatego materiału.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)