POLECAMY

Czy wiesz jak pozbyć się opryszczki?

Nieprzyjemne zmiany skórne na wargach bywają bardzo uciążliwe. Mało kto jest świadomy, że opryszczka może być bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Oto kilka moich rad dla ludzi, którzy męczą się z tą dolegliwością.

Opryszczki można nie mieć przez całe życie, ale jak już się pojawi to najczęściej zdarza jej się powracać. Dlatego zdecydowania lepiej jest nie zostać zarazonym wirusem, ponieważ jeżeli już raz zachorujemy – wirus ten będzie w naszym organizmie nawet po wyleczeniu objawów. U niektórych może ujawniać się po prostu częściej – u innych rzadziej.

Aby nie zarazić się opryszczką należy przestrzegać kilku zasad – przede wszyskim, jeżeli nasz partner/partnerka jest zarazona wirusem – do czasu wyleczenia objawód powinniśmy unikać wszelkich pocałunków, a także korzystania z tych samych sztućców czy naczyń. Częstym błędem jest też wspólne picie z butelki ze znajomymy, lub podkradanie „gryza” kanapki, często nie zwracamy nawet uwagi na opryszczkę kolegi czy koleżanki.

Jeśli już jesteśmy zarażeni (czyli przynajmniej raz mieliśmy wykwit na wargach), najłatwiej uchronić się przed opryszczką poprzez dbałość o swój organizm. Nasz wirus wykorzystuje momenty naszej słabości, czyli narażenie na stres, złą dietę itp. Dbajmy o nasze samopoczucie – wtedy rzadziej staniemy się ofiarą wirusa.

Nie ma leku, który całkowicie pozbywa się wirusa opryszczki, jednak gdy już ja mamy na wargach warto zaopatrzyć się w maści i kremy (np. zovirax, hoskovir, maść cynkowa – przyspieszy to gojenie. W aptekach są też dostępne specjalne plasterki, które zakrywają naszą opryszczkę, jednocześnie lecząc.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Opryszczka to zmora, przynajmniej niektórych osób, w tym niestety mnie. Jak tylko następuje jakieś osłabienie organizmu, to od razu można się spodziewać, że zaraz wyjdzie opryszczka. Z tego co wiem, to immulina nieźle przeciwdziała powstawaniu opryszczki - poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego i tym samym zmniejsza możliwość uaktywnienia się tego okropnego wirusa.