POLECAMY

Czy wiesz jak poradzić sobie z wypryskami na twarzy?

Pryszcze to problem wielu z nas, ale niestety wiele osób popełnia błędy przy ich usuwaniu, oto kilka moich rad odnośnie walki z tym paskudztwem:

Po pierwsze – nie wyciskamy! To chyba najgorsza rzecz, jaka możemy zrobić, otwieramy ranę, przez którą dostają się bakterie, a tym samym powodujemy zakażenie i jeszcze dłuższy proces gojenia. Poza tym może zdarzyć się tak, że pryszcz będzie się odnawiał. Jeżeli już musimy szybko pozbyć się białego delikwenta – pamiętajmy o tym, żeby mieć czyste ręce i oczyścić skórę wokół pryszcza – nie nakładamy na wyciśnięte miejsce podkładu.

Dieta – musimy ograniczyć spożywanie słodyczy, napojów gazowanych, dużej ilości pustych węglowodanów (białe pieczywo, makarony, fast-foody), za to pić dużo wody niegazowanej i wzbogacić swoje jedzenie o warzywa i owoce. Mówimy nie również dla chipsów, ostrych potraw (z ogromnymi ilościami przypraw), jak i tłustym daniom. Polecam picie herbatek oczyszczających – dostępne w aptekach lub drogeriach.

Higiena – nie dotykajmy twarzy brudnymi rękoma, nie nakładajmy kremów przedtem nie myjąc rąk, o wyciskaniu pryszczy już pisałam.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc zwróćmy uwagę na regularne dbanie o cerę. Można stosowac peelingi, parówki lub maseczki – wiele z nich można przygotować w domu z cukru, soli czy kawy. Ważne, żeby nie wykonywać tych zabiegów na niedoleczonej skórze – będziemy wtedy roznosić jedynie wypryski.

Polecam kuracje z mlekiem. Nasączamy wacik w mleku i wycieramy nim twarz. Pozostawiamy to mleko na twarzy na ok. 15 minut – do wyschnięcia. Twarz powinna być lekko naciągnięta. Następnie zmywamy mleko wodą i nakładamy krem nawilżający. Znakomicie oczyszcza cerę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)