POLECAMY

Czy wiesz jak pielęgnować paznokcie?

Czy Twoje paznokcie nie wyglądają tak, jakbyś chciała? Zobacz jak powinnaś je pielęgnować, by były piękne i mocne.

Co najmniej raz na dwa tygodnie wykonuj manicure. Wystarczy do tego odpowiedni pilnik. Zapomnij o metalowych pilnikach, które szarpią i niszczą brzeg paznokcia. Wykorzystaj papierowy, najlepiej o dwóch rodzajach powierzchni.

Przed piłowaniem, namocz paznokcie w ciepłej wodzie z mydłem w płynie. Podczas manicure zmiękcz skórki specjalnym płynem, a potem odsuń je kopytkiem.

Po opiłowaniu paznokci, wypoleruj je przeznaczonym do tego pilnikiem. Jeśli Twoje paznokcie często się łamią i są kruche, codziennie wcieraj w nie odżywkę z wapniem, magnezem i witaminami.

Jeśli Twoje paznokcie są w opłakanym stanie obetnij je krótko i przez dwa-trzy tygodnie nie maluj lakierem, wmasowuj trzy razy dziennie w płytkę odżywkę z witaminami.

Zafunduj swoim paznokciom kąpiel na ich wzmocnienie. Zmieszaj trzy łyżki podgrzanego oleju rycynowego albo oliwy z oliwek z sokiem z cytryny.

Do zmywania paznokci używaj tylko i wyłącznie preparat nie zawierający acetonu, wzbogacony o witaminy i składniki odżywcze.

Dostarczaj paznokciom żelazo, wapń, krzem, witaminy z grupy B, biotynę, siarkę i potas. Znajdziesz je w selerze, jogurtach, jajkach, galaretkach, migdałach, natce pietruszki, owocach morza, kiełkach zbóż i przetworach z soi.

Dostarczaj organizmowi dwa litry płynów.

Myj ręce żelem nie zawierającym mydła, najlepiej z dodatkiem kremu nawilżającego, po umyciu rąk, w wilgotne dłonie wklep krem nawilżający, by nie wysuszyć skóry dłoni i skórek wokół paznokci.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)