POLECAMY

Czy wiesz jak pielęgnować dłonie?

Z reguły nie poświęcamy zbyt wiele uwagi naszym dłoniom, myślimy, że wsmarowanie kremu wystarczy. Tymczasem są to najbardziej pracowite części naszego ciała i potrzebują prawie takiej samej opieki jak twarz.

Chroń dłonie podczas wykonywania codziennych domowych czynności: mycia naczyń, sprzątania, zawsze, gdy Twoja skóra ma się spotkać z gorącą wodą i detergentami – zakładaj gumowe rękawiczki.

By uniknąć fotostarzenia skóry dłoni, przez cały rok smaruj je przed wyjściem z domu kremem z filtrem.

Co najmniej raz na tydzień zrób peeling dłoni. Zmieszaj łyżkę cukru i ciut mydła w płynie. Taką miksturą przetrzyj ręce, a potem normalnie spłucz wodą. W wilgotne dłonie wklep krem nawilżający.

Raz na miesiąc, przed pójściem spać, zrób swoim dłonią oliwną kąpiel. Podgrzej lekko oliwę z oliwek i zanurz w niej całe dłonie. Gdy wystygnie, wyjmij ręce i wytrzyj w papierowy ręcznik. Następnie załóż bawełniane rękawiczki.

Raz na tydzień lub gdy wymagają tego Twoje dłonie, zrób im odżywczą maseczkę. Dla zniszczonych dłoni najlepsza będzie taka z łyżeczką lanoliny, żółtka i łyżeczką oleju migdałowego. Wymieszaj składniki razem i posmaruj maseczką dłonie. By lepiej się wchłonęła załóż bawełniane rękawiczki i pozostaw tak na kilka godzin lub po prostu na noc. Taka maseczka idealnie regeneruje zniszczone i przesuszone dłonie.

Jeśli Twoje dłonie są tak zniszczone, że domowe sposoby nie skutkują, wybierz się z nimi do kosmetyczni na zabiegi parafinowe.

Codziennie używaj kremów do rąk. Możesz wybierać z mnóstwa ich rodzajów, od nawilżających, kojących, ochronnych, aż do odmładzających.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)