POLECAMY

Czy wiesz jak odświeżyć i nawilżyć twarz?

Oto proste zabiegi, aby zachować jędrności podbródka i szyi.
Czy wiesz jak odświeżyć i nawilżyć twarz? fot. Czy.wieszjak.pl

Naprzemienne okłady ciepłe i zimne – przygotuj 2 dwa naczynia - z zimną i gorącą wodą. Do każdego włóż podłużnie złożoną serwetkę. Następnie przez dziesięć minut, wyjmuj na przemian serwetkę raz z gorącej, raz z zimnej wody, wyciskaj i przykładaj do podbródka, dobrze naciągając, aby przylegała do skóry. Gorącą wodę dolewaj. Kończ zawsze zimnym okładem.

Natrzepywanie podbródka i szyi - kilkakrotnie złożoną serwetkę zanurz w zimnej wodzie z dodatkiem soli kuchennej, wykręć, prawą ręką ujmij jeden koniec, a drugim końcem natrzepuj podbródek i dolną część lewego policzka. Uderzenia muszą być krótkie, szybkie i dość silne. Po 10-15 uderzeniach przełóż serwetkę do lewej ręki i natrzepuj dolną część prawego policzka i podbródek. Z każdej strony powtarzaj uderzenia po 4-5 razy, aż do zaczerwienienia skóry.

Kompresy odżywcze - 3 łyżki zmielonego siemienia lnianego zalej ciepłą wodą i nałóż na umoczoną w wodzie gazę. Przyłóż na podbródek i szyję. Nakryj ceratką i umocuj kompres bandażem wokół szyi i przez ciemię. Po 30 minutach zdejmij kompres, a w skórę szyi i podbródka wklep krem nawilżający.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)