POLECAMY

Czy wiesz jak naprawić pęknięty tips?

Kiedy stylistka nałoży nam mało elastyczne tipsy, albo celowo wybierze za małe, by optycznie zmniejszyć szeroką płytkę paznokciową, może dojść do pojawienia się pęknięcia. Oto prosty sposób na naprawę pękniętego tipsa.
Czy wiesz jak naprawić pęknięty tips?

Denerwujemy się, gdy tips ,często z misternym zdobieniem pęka po kilku dniach od wizyty u stylistki. Nie zawsze wina leży po naszej stronie. Niejednokrotnie błędy popełniają same stylistki, które często nie zdają sobie z tego sprawy.

Pamiętać należy, że przy nakładaniu akrylu na tipsa, absolutnie nie wolno nakładać na skórki i tipsy primerów kwasowych, zawierających kwas matakrylowy. Nie dotyczy to primerów bezkwasowych UV.

Przed nałożeniem tipsa stosujemy jedynie odtłuszczacz.

Nie wolno także przepiłowywać kieszonki tipsa, ponieważ spowoduje to pionowe pękanie tipsa na linii stresu, a w ostateczności odpadnięcie.

Podobnie może stać się ,kiedy zbyt płasko uformowany będzie paznokieć żelem, czy akrylem. Nie będzie on odporny na uderzenia i w efekcie będzie podatny na złamanie.

Gdy tips pęknie przed nałożeniem żelu, albo akrylu, najlepiej będzie zdjąć tips i założyć nowy. Natomiast jeśli pęknięcie nastąpi już po nałożeniu masy, lub zrobieniu zdobienia i jest niewielkie, można dorobić brakujący kawałek.

Jeśli jednak pęknięcie jest duże, najlepiej będzie założyć nowy tips. Żeby uniknąć pękania tipsów trzeba zadbać o  sprzęt jakiego używamy – gilotynka musi być ostra. Musimy ją naostrzyć lub wymienić, jeśli przy skracaniu tips się mocno wygina i brzeg jest nierówny. Również stosowane często preparaty zawierające aceton i alkohol są przyczyną pękania tipsów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)