POLECAMY

Czy wiesz jak dobrać krem z filtrem do rodzaju skóry?

Nie każdy rodzaj cery opala się w ten sam sposób - jedni zachwycają ciemnym brązem, inni po chwili spędzonej na słońcu stają się czerwoni. Należy zastanowić się nad typem naszej skóry oraz warunkami, w jakich przyjdzie nam go stosować.

Masz bladą cerę, piegi i rude włosy? Twój fototyp - celtycki. Twoja skóra jest bardzo wrażliwa na słońce, podatna na poparzenia. Powinieneś/aś unikac słońca lub stosować bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Jesteś osobą o cerze jasnej, z niewielką ilością piegów, o włosach rudych lub blond? Twój fototyp - północnoeuropejski. Jesteś narażony/a na poparzenia słoneczne, jednak przy odpowiednim dawkowaniu słońca, masz szansę opalić się na brązowo.

Trzeci fototyp - środkowoeuropejski - osoby takie łatwo opalają się na brązowo i rzadko cierpią na poparzenia słoneczne.

Jeśli jesteś posiadaczem/czką fototypu IV - południowoeuropejski - twoja skóra jest odporna na słońce. Osoby takie opalają się na ciemnobrązowy kolor i bardzo rzadko cierpią na poparzenia słoneczne. Mimo, że narażenie na poparzenie jest niewielkie, skóra jest wciąż podatna na fotostarzenie, skąd wynika konieczność stosowania kosmetyków z odpowiednim filtrem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)